پرنده ای که پرواز بلدنیست به قفس می گوید تقدیر
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
<"meta name="jibisite"content="ACTIVE> هموطنان عزیز برای ورود وفعالیت دربازاریابی شبکه ای ؛تمام آموزشها در سایت بصورت جزوه؛فایل و تصویری قرارداده شده جهت توضیحات بیشتر باشماره همراه بنده تماس بگیرید 09104509998
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک

.........
..........

افق روشن بازاریابی شبکه ای، به سوی اشتغال پایدار

افق روشن بازاریابی شبکه ای، به سوی اشتغال پایدار

برخی از کارشناسان معتقدند بازاریابی شبکه ای به شرط پرداخت مالیات و نظارت کامل، به اقتصاد کمک می ­کند و احتمالا تا سال 2020 بیش از 50 درصد تجارت دنیا را از آن خود خواهد کرد.
چکیده مصاحبه پژوهشی:
- بازاریابی شبکه ­ای، در واقع بازاریابی چند لایه، از افراد است برای رساندن یک محصول به مصرف کننده

 

- نظر شورای نگهبان، در جلسه مورخ 19/ 8/ 1395، در خصوص شرعی بودن بازاریابی شبکه­ ای: «موارد سئوال فی­ نفسه خلاف موازین شرع شناخته نشد».

- بازاریابی شبکه­ ای، با توجه به تجمیع فرآیند­های تولید، فروش و بازاریابی در یک شرکت، امکان ویژه­ای را جهت نام نشان سازی (برند سازی) فراهم خواهد­ کرد.

 

پژوهش خبری صدا وسیما: بازاریابی شبکه ­ای یا چند سطحی (network marketing(  که اخیرا به بحثی جنجال برانگیز در دنیا تبدیل شده، در واقع بازاریابی چند لایه، از افراد است برای رساندن یک محصول به مصرف کننده. نماینده فروش در این شبکه، جذب مشتری و همچنین آموزش نیروهای تازه وارد را به عهده دارد. به نحوی که هر بازاریاب با معرفی بازاریاب دیگر به عنوان زیر مجموعه خود و ارائه آموزش لازم، مدیریت و سازماندهی آنان با ایجاد گروه فروش موجب گسترش و افزایش فروش می گردد. هرگاه جمله «در صورت معرفی یک نفر به ما، در خرید بعدی تخفیف خواهید داشت» شنیده شود، یعنی به نوعی بازاریابی چند سطحی وجود دارد. در بعضی موارد بقاء یک شغل به همین معرفی مشتریان وابسته می­ شود. شغل ­هایی مثل پزشکان و دندانپزشکان یا حسابداران ... پژوهش حاضر به بررسی نقش بازاریابی شبکه ­ای سالم بر اشتغال پایدار و قوانین حاکم بر این نوع بازار، از سه زاویه پرداخته است.

- مصاحبه با مدیرعامل موفق یک شرکت بازاریابی

- بررسی قانونی و فقهی بازاریابی شبکه ­ای

- از نگاه بخش دولتی یعنی وزارت صنعت، معدن و تجارت

مهم ترین مزایا

 

- نیاز به سرمایه اولیه آنچنانی ندارد و همه به صورت یکسان می توانند آن را انجام دهند.

- نیاز به مکان یا محل یا امکانات خاصی ندارد و انجام آن برای همه مقدور است.

- نیاز به تخصص حرفه ای یا دانشگاهی و یا سن خاص ندارد و برای همه قابل فهم و انجام است.

- برای خودتان کار می­ کنید و حقوق بگیر کسی نیستید.

- یک حرفه قانونی است که پتانسیل درآمدی بالا دارد.

- در مدت کوتاهی (مثلا در ایران بین 4 الی 5 سال) با روزی 4 ساعت کار، به بازنشستگی مالی می­رسد.

قسمت اول: مصاحبه با مدیرعامل موفق یک شرکت بازاریابی

خانم مهندس شهره موسوی که یکی از مدیران موفق بازاریابی شبکه ­ای است، به برخی نکات مهم در این حوزه اشاره می کنند:

ـ افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار

 

در طول 5 سال گذشته که بازاریابی شبکه­ ای به صورت قانونی در ایران کار خود را شروع کرده، کمک بسیار زیادی به اشتغال شده به خصوص در بخش­ هایی که به تولید و عرضه کالای ایرانی توجه شده است. با توجه به گستردگی تعداد افراد مشغول، از همه قشرها، این حوزه می­ تواند اشتغال را، هم در بخش کارخانه­ های تولیدی و هم بازاریابی، بیمه کند،

ـ امنیت شغلی

 

اگر بازاریاب­ ها قوانین را بدانند و در مسیر سالم و درست قدم بردارند، مثل همه شغل­ ها امنیت وجود دارد. اما تخلف و حاشیه سازی در همه شغل ­ها امنیت را از بین می ­برد.

ـ‌ نظارت دولت بر این بخش

 

اگر بخواهیم صنف ­های مختلف را در نظر بگیریم، دولت یکی از دقیق ­ترین نظارت­ ها را بر بازاریابی شبکه­ ای دارد. از صدور مجوز، صلاحیت ­سنجی هیئت مدیره، حتی صورت جلسه­ هایی که برای سازمان ثبت شرکت­ ها باید انجام شود، باید از حوزه کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه­ ای بگذرد و مهر شود و ثبت سازمان اسناد رسمی شود. کالایی که قرار است وارد سیستم شود، کلیه مجوزهای بهداشتی و پروانه بهداشتی آن چک می­ شود و نظارت بر استاندارد بودن خود کارخانه تولیدکننده، نیز انجام می ­شود، بحث قیمت­ گذاری هم چک می­ شود و طی فرم­ هایی به کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ­ای ارائه می­ شود. البته قیمت ­ها رقابتی اعلام شده است، اما شرکت­ های ارزیابی موظفند اعلام کنند که از این قیمت مصرف­ کننده، چه بخشی صرف پورسانت و پاداش است و چه بخشی صرف هزینه­ هاست و سود منطقی شرکت به چه صورت است. این موضوع در کمتر صنفی وجود دارد. علاوه بر آن گزارش ­های فصلی و... ارائه می ­شود و ارزش افزوده پرداخت می­ شود. در حوزه پرداخت مالیات هم یک نقطه قوت برای بخش اقتصاد دولت محسوب می­ شود و به شدت کنترل می ­گردد.

ـ ‌کوتاه شدن فاصله تولید تا مصرف

 

تولیدکننده­ ها ترجیح می­ دهند که کالا مستقیم و بدون واسطه به مصرف ­کننده نهایی برسد و مدت زیاد در قفسه­ های فروشگاه نماند تا از بازخورد کیفیت آن سوی مصرف کننده، مطلع شوند و به تولید نامناسب محصول ادامه ندهد. در بازاریابی شبکه­ ای فاصله تولید تا مصرف نهایی محصول، بسیار کوتاه است و شرکت­ های بازاریابی از طریق سیستم­ های آنلاین و با فروشنده­ های خود در ارتباط است و خیلی راحت بازخورد محصول از طریق شرکت به تولیدکننده انتقال می ­یابد و اصلاح می­ شود و به سرعت بر روی خط تولید و پخش تاثیر می ­گذارد.

ـ‌ موانع موجود بر سر راه بازاریابی شبکه ­ای

 

افراد مختلف بدون توجه به این نکته که این شرکت ها مجوزهای لازم را از سوی نهادهای دولتی و رسمی برای فعالیت دارند، تنها به دلیل آسیب از سیستم­ های هرمی، شروع به مقایسه این نوع فعالیت با فعالیت ­های هرمی کرده و قضاوت ­های منفی می­ کنند. این افراد هم در بین مسئولین دولتی و هم در بین مردم عادی می ­باشند و بر این ادعا هستند که بازاریابی شبکه ­ای همان سیستم هرمی سابق است و هرچه که با شبکه انسانی در ارتباط است، سیستم هرمی است. در صورتی که در بازاریابی شبکه­ ای، کالا به قیمت واقعی و رقابتی و با کیفیت فروخته می­ شود و حق عضویت گرفته نمی­ شود. در این سیستم امکان بازپس ­گیری کالا، خدمات پس از فروش و سیستم پاسخگو وجود دارد. شرکت ­ها پروانه کسب دارند و مدیرانش مشخص هستند و امید به تشکیل اتحادیه­ ای در این زمینه نیز در آینده نزدیک دور از ذهن نمی باشد.

بازاریابی شبکه ­ای می ­تواند منبع بزرگی برای کمک به اقتصاد مقاومتی و ایجاد باور مصرف کالای ایرانی در مصرف کننده ایرانی باشد. 

ـ تاثیر بازاریابی شبکه­ ای بر تولید و اشتغال

 

متاسفانه تا حالا کسی به صورت حرفه­ ای اقدام به جمع­ آوری آمار ایجاد اشتغال در حوزه بازاریابی شبکه­ ای نکرده است اما شرکت­ های موفقی هستند که فقط نیروهای ثابت آنها به حدود 1300 نفر می ­رسد و حقوق ماهانه می ­گیرند و مثلا 4 کارخانه دارند که در هر یک حدود 80 نفر پرسنل کار می­ کنند که به اشتغال مستقیم آن اضافه می­ شود و از ظرفیت خالی 22 کارخانه دیگر استفاده شده و مثلا 350 هزار نفر توزیع کننده کالا وجود دارد که شغل آنها محسوب می­ شود و درآمد خود را تنها از این طریق کسب می­ کنند و گاهی تحول در زندگی آنها ایجاد شده است. تا 2 سال اول کار قانونی این شرکت ­ها هنوز مصرف­ کنندگان ما را باور نمی­ کردند اما کم کم این اتفاق افتاد و در شرکت­ های موفق حدود 100 هزار شغل در سال ایجاد می ­شود. این نوع بازار سعی در ایجاد ارتباط با آن سوی مرزها و صادرات کالا (از جمله کالاهای فرهنگی)‌ نیز دارد.

ـ یک بازاریاب موفق

 

مریم ابراهیمی یکی از بازاریابان موفق در این زمینه که در شهر بندرعباس فعالیت می کند می­ گوید برای شروع کار باید 100 امتیاز داشته باشیم یعنی خرید هر ماه 100 هزار تومان با اجناسی که امتیاز یک داشته باشد. در مورد احساس امنیت شغلی هم چون شرکت ما برای 5 سال آینده مجوزش از وزارت صنعت و معدن تایید شده، حس امنیت شغلی داریم ما قراردادهای یک ساله می ­بندیم و در صورت نداشتن تخلف این قرارداد تمدید می­ شود و 9 درصد از مالیات را بازاریاب­ها پرداخت می­ کنند و این موضوع مورد قبول همه بوده است.

قسمت دوم: بررسی قانونی و فقهی بازاریابی شبکه­ ای

 

سؤال: همانگونه که مستحضرید آیین نامه ای توسط وزارت صنایع، جهت فعالیت شرکت­ های بازاریابی شبکه­ ای تنظیم شده است، خواهشمند است نظر فقهی مقام معظم رهبری(مدظلّه العالی) را در مورد این آیین نامه و فعالیت طبق آن اعلام فرمایید.

جواب: چنانچه آیین نامه مزبور از نظر شورای محترم نگهبان مورد تأیید باشد، فعالیت اقتصادی بر طبق آن فی نفسه اشکال ندارد.

پایگاه اطلاع­رسانی دفتر مقام معظم رهبری، 30/ 09/ 95

ـ محمد برومند، پژوهشگر پژوهشکده شورای نگهبان، نگاهی دارد به آخرین بررسی قانونی و فقهی موضوع:

 

پیش از سال ۱۳۸۴ ، قوانین پراکنده‌ای برای مبارزه با فعالیت‌‌های شرکت‌های هرمی وجود داشت که از آن‌ها می‌توان به مواد (۱) و (۲) «قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس و ارتشا و کلاهبرداری» مصوب ۱۵/۹/۱۳۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد. اما با توجه به ناکارآمدی این قوانین و متمرکزنبودن آن‌ها بر مواجهه با آسیب‌های شرکت‌های مذکور، مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۴/۱۰/۱۳۸۴ «قانون الحاق یک بند و یک تبصره به ماده(۱) قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور -مصوب ۱۳۶۹- و اصلاح تبصره«۱» ماده(۲) آن» را تصویب کرد که براساس آن، «تأسیس، قبول نمایندگی و عضوگیری در بنگاه، مؤسسه، شرکت یا گروه به‌منظور کسب درآمد ناشی از افزایش اعضا به‌نحوی‌که اعضای جدید جهت منفعت، افراد دیگری را جذب نموده و منجر به توسعۀ زنجیره یا شبکۀ انسانی و تداوم آن گردد»، از مصادیق اخلال اقتصادی شناخته شده و بدین واسطه این اعمال جرم‌انگاری شد.

قانون مذکور، آخرین مصوبۀ قانونی موجود در این حوزه تاکنون است که رویکرد جلوگیری از ایجاد شرکت‌هایی با ساختار جذب اعضا جهت کسب منفعت را دنبال می‌کند؛ درحالی‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال ۱۳۸۸ به بعد، در این زمینه فعالیت‌هایی را آغاز کرده و در نهایت به شرکت‌هایی با ساختاری مشابه مجوز داده و سعی کرده است تا با تدوین دستورالعمل و آیین‌نامه، وجه قانونی این شرکت‌ها را نیز ترمیم کند. لازم به ذکر است که تبصره ماده (87) قانون نظام صنفی کشور،که مستند قانونی آیین‌نامه است، ارتباط مستقیمی با ساختار اینگونه شرکت‌ها ندارد بلکه تنها به مراحل اعطای مجوز به شرکت‌های سایبری توسط دولت پرداخته است.

در این خصوص به‌نظر می‌رسد که با توجه به قانون سلبی مجلس در سال 1384، تصمیم‌گیری مجدد درخصوص فعالیت این شرکت‌ها امری تقنینی و در صلاحیت مجلس شورای اسلامی باشد و از این لحاظ می‌توان ورود به این حوزه را خارج از صلاحیت آیین‌نامه و دستورالعمل مذکور معرفی کرد. بنابراین این آیین‌نامه و دستورالعمل که تنها موجه حقوقی این شرکت‌ها‌ است، به جهت مغایرت با قانون مذکور به راحتی در دیوان عدالت اداری قابل شکایت و ابطال است.

دیوان عدالت اداری صلاحیت دارد تا آیین‌نامه‌های مغایر با قانون و شرع را ابطال کند. به موجب قانون دیوان عدالت اداری در خصوص مغایرت آیین‌نامه با قانون، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری تصمیم می‌گیرد، اما در خصوص مغایرت آیین‌نامه با شرع، پرونده‌ها از سوی دیوان عدالت برای فقهای شورای نگهبان فرستاده می‌َشوند و اگر ایشان آن آیین‌نامه را خلاف شرع تشخیص دادند، به واسطه تشخیص ایشان، آن مصوبه در دیوان عدالت اداری ابطال می‌َشود.

در زمینه آیین‌نامه و دستورالعمل ‌های مربوط به شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای نیز تا کنون شکایتی مبتنی بر مغایرت آن‌ها با قانون صورت نگرفته است اما یک شکایت در خصوص خلاف شرع بودن این آیین‌نامه و دستورالعمل‌ها به دیوان عدالت اداری تقدیم شده است. در این شکایت شاکی فارغ از بحث غیرقانونی‌بودن مقررات موجود، درخصوص وجاهت شرعی یکی از قواعد حاکم بر این شرکت‌ها، یعنی «پیش‌بینی امکان اخذ پورسانت برای سرگروه از محل فروش بازاریابان زیرگروه که وی آن‌ها را به‌صورت مستقیم معرفی نکرده است»، سؤال پرسیده است.

دیوان پرونده مذکور را برای فقهای شورای نگهبان ارسال کرده است و ایشان بعد از بررسی که انجام داده‌اند در جلسه مورخ 19/ 8/ 1395 اعلام کردند که؛ «موارد سئوال فی نفسه خلاف موازین شرع شناخته نشد». 

 

همانگونه که ملاحظه می‌شود نظر فقهای شورای نگهبان فقط در مورد یکی از قواعد حاکم بر این شرکت ها بوده است و هنوز این فقها در مورد کلیت قواعد حاکم بر این شرکت‌ها اظهار نظر ننموده‌اند و مغایرت قانونی آیین‌نامه مذکور نیز کماکان به قوت خود باقی است.

البته طبق اخبار واصله وزارت صنعت، معدن و تجارت در صدد است تا قانون مربوط به این شرکت‌ها زودتر در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد تا هم مغایرت قانونی آیین نامه‌های مذکور بر طرف گردد و هم اینکه تمامی قواعد حاکم بر این شرکت‌ها این بار تحت عنوان قانون به شورای نگهبان فرستاده شود تا عدم مغایرت شرعی آن به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد. 

قسمت سوم: از نگاه بخش دولتی یعنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت

 

در این قسمت از نگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت به موضوع بازاریابی شبکه­ ای پرداخته شده و در همین راستا مصاحبه­ ای با آقای علی امانت، قائم مقام مرکز اصناف وزرات صنعت، شده است که در ذیل می­ خوانیم:

ـ نقش این نوع بازارها در افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار به چه میزانی است؟

 

در روش سنتی تجارت بیشتر تولیدکنندگان کالاهای خود را مستقیماً به مصرف کنندگان نمی ­فروشند بلکه بین تولیدکننده و مصرف کنندگان واسطه ها قرار دارند و وجود این واسطه­ ها از عوامل افزایش قیمت کالاها و محصولات است ولی در بازاریابی شبکه ای با حذف واسطه ها تولید کننده می تواند با مصرف کنندگان خود ارتباط مستقیم برقرار کند بنابراین در این شیوه تجارت هم برای فروشنده و هم خریدار صرف اقتصادی خواهد داشت چون از یک سو با خرید از محصولات شرکت کالا با تخفیف به دست خریدار می رسد و از طرفی فروش شرکت هم افزایش می یابد. براساس آمار، تمامی شرکت­ های موفق در این حوزه دارای سابقه تولید قابل ملاحظه­ ای در گروه کالایی خود بوده­ اند و از این روش فروش به عنوان ابزاری جهت در دست­گیری سیستم پخش و ارتباط نزدیک­تر با مصرف کنندگان بهره برده­ اند.

در بازاریابی شبکه ای با توجه به تجمیع فرآیند­های تولید، فروش و بازاریابی در یک شرکت، امکان ویژه­ای را جهت برندسازی برای این شرکت­ ها، فراهم خواهد­کرد و ضعف نام و نشان سازی (برند­سازی) در کشور که همواره به عنوان یک نکته قابل تامل و کلیدی در ارتباط با تمایل و گرایش مردم به محصولات خارجی بوده است را برطرف خواهد نمود، در این راستا می توان با هدایت شرکت­های بازاریابی شبکه­ای موجود به سمت تولید از طریق اصلاح مقررات به تبع آن ایجاد اشتغال برای نیروی کار فعال داخلی، هم به تولیدی داخلی کمک کرد و هم آثار سوء بیکاری در جامعه را تقلیل داد.

شروع فعالیت با خرید محصولات روزمره در حد نیاز و در حد توان فروش به مشتری، محدود نبودن این فعالیت به مکان مشخص، در کنار عدم شمول تعهدات استخدامی برای دولت موجب جذب و اشتیاق بسیاری از افراد برای حضور در این فعالیت بصورت تمام وقت و یا پاره وقت شده است.

ـ نظارت دولت و وضعیت دریافت مالیات از این نوع شرکت ها به چه ترتیب است؟

 

علاوه بر نظارت­های عمومی معمول بر شرکت­های تجاری، مطابق ماده 15 آئین­نامه اجرایی تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی کمیته­ای متشکل از دستگاه­های ذی­ربط اقتصادی و نهادهای انتظامی، امنیتی بصورت کشوری و استانی بر فعالیت­های شرکت­های مزبور نظارت می­نمایند. در واقع نظارت بر این شرکت ها از زمان اخذ مجوز آغاز شده، به این ترتیب که صلاحیت فردی اعضای هیات مدیره و حتی مدیر عامل و مسولین شعب آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در مرحله بعدی طرح سود دهی این شرکت­ ها توسط کمیته نظارت در قالب کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. سپس ارزیابی نرم­ افزار است، که باید با طرح سوددهی منطبق گردد. کلیه عملیات مالی این شرکت­ ها تحت نظارت خواهد بود و این نرم افزار از مرحله خرید کالا تا پرداخت­ ها و موجودی انبار کالا و... را مستند­سازی می­ کند. در چرخه توزیع کالا نیز نظارت اولیه به این صورت انجام می­ پذیرد که این شرکت­ ها قبل از بارگذاری کالا بر روی سایت خود طبق مقررات موظف شده اند مشخصات و مجوزهای محصولات و محل تامین آن را به دبیرخانه این کمیته در مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران اعلام نمایند. در ضمن بر محتوای آموزش­ های ارائه شده این شرکت­ ها نیز نظارت می­ شود تا انحرافی در زمینه آموزش افراد جدیدالورود صورت نگیرد.

مالیات این شرکت­ها نیز، مطابق با سایر اشخاص حقوقی خصوصی براساس قوانین موضوعه است و به شرط پرداخت مالیات قطعی موضوع ماده 186 قانون مالیات­های مستقیم، پروانه کسب بازاریابی شبکه ­ای صادر و یا تمدید می­ شود.

ـ قوانین حاکم بر این نوع بازاریابی بر چه اساسی تعیین شده است؟

 

در کشورهای دیگر نظیر چین ، امریکا، مالزی ...علاوه بر ممنوعیت فعالیت هرمی، قوانین مشخصی برای بازاریابی شبکه ای تحت عناوینی نظیر "فروش درب به درب" یا فروش مستقیم وضع شده است. به موجب قوانین حوزه بازاریابی شبکه­ای در کشور های اروپایی وظیفه ساماندهی فعالیت ­های بازاریابی شبکه ­ای تحت عناوین برنامه­ های خود انتظام به اتحادیه ­ها و تشکل­ هایی غیر­دولتی به نام اتحادیه ­های فروش مستقیم واگذار شده است.

در کشور ما نیز بعد از گذشت چندین سال از فعالیت شرکت­های هرمی، خلاء عدم وجود فعالیت­های شرکت ­های بازاریابی شبکه­ای و همچنین مقررات مدون در این زمینه کاملا محسوس بود. از این رو به ­دلیل ضرورت ساماندهی شرکت­های بازاریابی شبکه­ ای، مطالعات تطبیقی بر روی قوانین مرتبط در 5 کشور دیگر صورت گرفت و با استفاده از تجارب کشورهای دیگر در سال 1388 با مشارکت نمایندگان دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی و انتظامی و وزارت بازرگانی وقت، دستورالعمل نحوه صدور مجوز و نظارت بر فعالیت بازاریابی شبکه­ ای شامل یازده ماده و نه تبصره تهیه و ابلاغ گردید. بعد از اجرای این دستورالعمل کمبودهایی در مقررات مذکور مشاهده شد،که همین موضوع باعث بازبینی این دستورالعمل گردید. این بازبینی، بر اساس شرایط کشور و تجربه ناشی از نظارت بر شرکت ­های بازاریابی شبکه­ ای صورت پذیرفت. نتیجه اینکه،در سال 1391 دستورالعمل جدیدی تحت عنوان "دستورالعمل نحوه تاسیس فعالیت و نظارت بر بازاریابی شبکه ای" تهیه و ابلاغ شد. بعد از اصلاح قانون نظام صنفی مصوب 1392 مقررات مورد اشاره در چارچوب قانون نظام صنفی مورد بازنگری قرار گرفت و با توجه به اینکه مبادلات این شرکت ­ها در قالب فروشگاه مجازی بوده، از ظرفیت قانونی ماده 87 قانون نظام صنفی استفاده شده و فعالیت بازاریابی شبکه­ ای در قالب آیین ­نامه مذکور ساماندهی گردید. البته در راستای جلوگیری از شبهه و برخی ایرادات از حیث تطبیق با قوانین و مقررات جاری ضمن اصلاح آیین نامه فعلی برای قانون­مند نمودن چرخه داد و ستد، در این شرکت­ ها و پاسخگویی مناسب به افکار عمومی به دنبال ارائه لایحه قانونی به مجلس شورای اسلامی نیز هستیم.
 
ـ آیا آمار مشخصی از تعداد این نوع شرکت ها و اشتغال ایجاد شده از سوی آنها موجود است؟

 

پیش از صدور مجوز بازاریابی شبکه­ ای، تعداد 100 دسیسه هرمی داخلی و خارجی به مدت 10 سال در کشور فعالیت داشتند، که نتیجه این فعالیت آسیب های اقتصادی، اجتماعی و امنیتی بوده است که با ساماندهی فعالیت شرکت­ های بازاریابی شبکه­ ای از گسترش فعالیت این دسیسه­ ها جلوگیری شده است. در حال حاضر تعداد 21 شرکت از تاریخ ششم شهریور ماه 1390 ذیل آیین ­نامه اجرایی ماده 87  قانون نظام صنفی، موفق به اخذ پروانه کسب شده­اند. گفتنی است بدون در نظر گرفتن آمار شاغلین در بخش تامین محصولات موجود در چرخه بازاریابی شبکه­ ای و پرسنل اداری در این شرکت­ ها حدود 326.923 نفر در شرکت­ های مذکور بصورت مستقیم جهت انجام بازاریابی و فروش محصولات مشغول به فعالیت هستند. از این تعداد 65.6 درصد مرد و 34.4 درصد زن هستند. در حال حاضر، تعداد 10رسته کالایی، در این شرکت ­ها عرضه می­ شود، که از این تعداد 36 درصد محصولات وارداتی و 64 درصد محصولات داخلی هستند. در حال حاضر سهم فروش سه گروه کالایی اول یعنی محصولات آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و پوشاک به ترتیب برابر با 63.25 ، 31.04 و 1.37 درصد است.برچسب‌ها: افق روشن بازاریابی شبکه ای به سوی اشتغال پایدار
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

8 راهکار اجرایی برای موفقیت در نتورک مارکتینگ

 

 

در مباحث مرتبط با مدیریت تغییر،افراد را می توان به دو دسته تقسیم کرد:
آنهایی که در برابر تغییرات مقاومت می‌کنند و آنها که تغییرات را می‌پذیرند. تجربه ثابت کرده ‌است که افراد موفق در دسته دوم جای دارند.
آنها نه تنها تغییرات را می پذیرند، بلکه برای روبرو شدن و پاسخ دادن به تغییرات کاملاً آماده هستند.
اگر شما 8 مورد کــــــاربردی کسب و کار نتورک مارکتینگ را به کار ببرید، کارهایتان را ساده‌تر، سودتان را چند برابر و احتمال موفقیت خود را افزونتر خواهید کرد. این درسها بر اساس سالها تحقیق و تجربه عملی صدها نتورکر در تمامی نقاط جهان است که به درجات بالایی از موفقیت بی سابقه رسیدهاند.
 
1- خودتان را بشناسید(Self Consciousness): علایق، مهارتها، تواناییها، ضعفها، قوتها و محدودیتهای خود رابشناسید.
برای اینکه یک نتورکر در کسب و کار خود موفق شود، از خود گذشتگیهای بسیاری لازم است و شما باید خود را آماده کنید. باید با دیدی بیطرفانه نگاه دقیقی به تمامی نقاط قوت و ضعف خود بیندازید.
تحلیل درستی از شخصیت خود داشته باشید و خود را آنگونه که واقعا هستید بپذیرید. خیلی از افراد تنها به دلیل آنکه نمی‌توانند نقاط ضعف خود را تشخیص دهند از رفع آنها عاجزند، درحالیکه درصورت شناخت درست از خود می‌توانند نقاط ضعفشان را رفع و حتی به نقاط قوت تبدیل کنند. ضعفهای خود را لیست کنید و برای رفع آنها مطالعه و برنامه‌ریزی داشته باشید. حتی در برخی موارد می‌توانید از نظرات مشاورین مرتبط نیز بهر‌ه‌مند شوید.
قوتهای خود را نیز لیست کنید و برای حفظ، تقویت و اعتلای آنها مطالعه و برنامه‌ریزی داشته ‌باشید. مطالعات خود رادر زمینه خودشناسی افزایش دهید، در جلسات مربوط به این زمینه حتما شرکت کنید و نکاتی را که فرا می‌گیرید در عمل پیاده کنید.
 
2- برنامه رو به جلو داشته باشید(Business Plan): از دیدگاه صاحبنظران، اصلی‌ترین دلیل 80 درصد شکستها در هر کسب و کاری، طی پنج سال نخست، معمولاً پول نیست. بلکه فقدان اطلاعات و دانش صحیح و نداشتن برنامه است. رمز موفقیت شما در این است که بدانید چگونه می توان با اجرای یک برنامه تجاریموثر، تصمیمات صحیح گرفت.
در تهیه این برنامه حتما نظرات راهبرانتان را نیز جویا شوید و از تجربیات مثبت و منفی آنها در این تجارت بهره‌ بگیرید. یکی از مزایای اصلی این تجارت همین تجربیات همکارانتان است که بصورت رایگان و بی منت در اختیار شما قرار می‌گیرد. درتهیه برنامه خود به اصل قرار گرفتن در مرز محافظه ‌کاری و رویا پردازی توجه کنید. بعبارت دیگر مراقب باشید از هیچکدام از دو لبه پشت بام پرت نشوید.
3- صنعت(Business) خود رابشناسید: شما نمی‌توانید یک پزشک، مهندس، تاجر، مدیر، آرایشگر و .... موفقی باشید بدون آنکه در زمینه تخصصی خود اطلاعات کافی داشته باشید. بنابراین اطلاعات خود رادرباره این صنعت ( نتورک مارکتینگ)، تجارت الکترونیک،‌ بازاریابی، مدیریت و ... همیشه افزایش دهید و خود را بروز نگه دارید.
سلاح اصلی یک نتورکر در مواجهه با مخالفان و سئوالات (Objections)، اطلاعات است. شما با داشتن اطلاعات کامل و بمباران اطلاعاتی این افراد،‌ آنها را عملا خلع سلاح خواهید کرد.
در حال حاضر یکی از معیارهای اصلی افرادی که تصمیم به فعالیت در این صنعت می‌گیرند و برای فعالیت با بیش از یک پیشنهاد مواجه می‌شوند، میزان اطلاعات و دانش راهبران گروهها در مورد این صنعت است. هرچه شما در مواجهه با این افراد اطلاعات بیشتری داشته باشید و آن را به رخ آنها بکشید در اثر گذاری برروی تصمیم و انتخاب آنها موفق تر خواهید بود.
 
4- مشتریان(Customers) خود را درک کنید: افراد حاضر در لیست شما مشتریان شما در این صنعت هستند. بر مشتریان بالفعل ( زیر مجموعه ‌هایتان) و بالقوه ( افرادی که در آینده وارد مجموعه شما خواهند شد ) تمرکز داشته باشید. به نیازها، خواسته‌ها، مسائل و مشکلات آنها توجه کنید. به آنها کمک کنید تا بر مشکلاتشان فائق شوند و در مسیر درست حرکت کنند.
همیشه در دسترس باشید و به آنها اطمینان دهید که همیشه به فکر آنهاهستید و واقعا هم اینگونه باشید. اوقات تنهایی خود را به اندیشیدن در خصوص آینده کاری و برنامه‌هایی که برای افرادتان دارید صرف کنید. با دوستانتان، همکاران،خویشان و ... که هنوز وارد مجموعه شما نشده اند ‌ارتباط مناسبی برقرار کنید.
معمولادر دومین یا سومین سئوال از شما، اوضاع کاریتان را از شما خواهند پرسید. با اشتیاق و آب و تاب فراوان از موفقیتهایتان، ورودی‌های این هفته، پورسانتها، برنامه‌های تفریحی، فعالیتهای گروه و ... بگویید.
در رفتار با دوستانی که پرزنت شده‌اند ولی به شما جواب رد داده‌اند خیلی با احتیاط عمل کنید. آنها نباید برداشت کنند که اینکارشان باعث دلخوری و سرخوردگی شما از وی شده ‌است، بلکه این احساس را باید منتقل کنید که آنکه ضرر می‌کند اوست نه شما، چون به یک فرصت کاری طلایی نه گفته است.
5- روشهای رهبری(Leadership) سالم را به کار ببرید: نکته‌ای که هیچ وقت نباید فراموش کنید این است که شما مدیر سازمانتان (شبکه خود) نیستید بلکه راهبر شبکه خود می‌باشید.
با فکر و اراده مجموعه خود را از بالا تا پایین اداره کنید. شما باید در تصمیمات خود، به نظرات مشتریان (افراد زیرمجموعه) اهمیت بدهید، منابع و زمان رامدیریت کنید، و بدانید که چگونه تجارت کرده و کسب و کار را به بهترین وجه ممکن اداره کنید.
از تلاشهای افراد زیر مجموعه خود قدردانی کنید، آنها با ارزشترین سرمایه شما در این صنعت هستند.
با مدیران سازمانتان (راهبران فعال زیر مجموعه‌تان) درتصمیم‌‌گیری‌ها مشورت کنید (مدیریت مشارکتی) و از خودرایی و استبداد مدیریتی دوری کنید. برقلبها مدیریت کنید نه بر فیزیک و اجسام.
فنون نوین مدیریت و رهبری را بیاموزید و در سازمان خود پیاده کنید. کتابهای حاوی خاطرات مدیران و رهبران موفق و مشهور را مطالعه کنید و تجربیات آنها را شبیه‌سازی نموده و به طرز صحیحی در شبکه خود پیاده کنید.
6- تصویر و ذهنیت(Image)  ممتاز خود را توسعه دهید: تصویر و ذهنیتی که شما ایجاد میکنید بسیار مهم است و تمامی حوزه کسب و کارتان را به هم متصل می‌کند. درست یا غلط، تصویری که شما از خود در ذهن افراد دیگر ساخته‌اید ممکن است باعث بهبود یا تضعیف موقعیت شما در این تجارت شود.
تمام تلاش شما در این کسب و کار باید بر این امر استوار باشد که در نگاه افراد زیر مجموعه‌تان به عنوان یک راهبر قابل اتکا، قدرتمند، با دانش،‌ با احساس مسئولیت قوی، انعطاف پذیر، خوش برخورد، با پرستیژ و ... و از دیدگاه سایر افراد لیستتان که هنوز وارد نشده‌اند، به عنوان یک فرد موفق در زندگی و شغل، مسلط بر زندگی و کسب و کار، دارای آرامش و خونسردی، متحول شده پس از ورود به این کسب و کار، با اخلاق،‌ یک مدیر توانمند و ... جلوه‌گر باشید.
فراموش نکنید که شما استاندارد و الگوی شبکه خود هستید و مسئولیت سنگینی از این بابت متوجه شما می‌باشد. کوچکترین حرکت اشتباهی از جانب شما می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به مجموعه شما وارد کند.
هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی دروغ نگویید و با دیگران صادق باشید. به دوستانتان بفهمانید که انجام این کار چه تحول عظیمی در شخصیت، زندگی و آینده شما ایجاد کرده است.
این کار را به هر طریق ممکن به انجام برسانید. تاثیرفوق ‌العاده‌ای بر افرادی دارد که منتظر دیدن تغییر در شما هستند تا به دعوت شما برای ورود به این تجارت پاسخ مثبت دهند. آنها صرفا به دنبال تغییرات مادی نیستند.  روی آنها مطالعه داشته باشید و بدانید که به چه چیزی علاقمند هستند و متناسب با هرکس، تغییرات مورد پسند وی را که در شما بوجود آمده در معرض دید وی قرار دهید.
مثلا اگر شخصی قدرت بیان خوبی ندارد و در صورتی که موقعیت مناسبی برای تقویت قدرتبیان خود پیدا کند از آن فرصت استفاده می‌کند و انگیزه مالی چندان قوی هم ندارد،شما باید به جای به رخ کشیدن پورسانتهایتان، وی را به جلسات گروهتان دعوت کنید تاتغییراتی که از جنبه تقویت قدرت بیان در شما بوجود آمده را ببیند.
به وی بگویید که هیچ کاری را نمی‌توانی پیدا کنی که همه این مزیتها را باهم یکجا داشته باشد. یعنی هم کار باشد و درآمد ایجاد کند، هم فرد به شناخت کاملی از خود برسد. عادتهای کاری و شخصیتی غلط خود را ترک نماید و به جای آن به روش نوین و جهانی فعالیت کند. بتوانددر یک جمع چند صد نفره به خوبی صحبت کند، اعتماد به نفس خود را افزایش دهد و ....
7- از حرفه ای‌ها(Leaders) درس بگیرید: در جلسات راهبران گروهتان حضور مستمر و اثربخش داشته ‌باشید و از تجربیات همکارانتان استفاده کنید.
در مواردی که پیش بینی می‌کنید تصمیمتان بر آینده سازمان شما اثر خواهد گذاشت، قبل از آن با راهبرانتان مشورت کنید و نظرات و تجربیات آنها را جویا شوید. به وبلاگها و سایتهای مرتبط بااین تجارت سر بزنید و مطالب جدید آنها را دسته بندی کرده، مطالعه نموده و برای زیرمجموعه‌های خود نیز ارسال کنید.
از هر فرصتی برای گفتگو و کسب تجربه از راهبران گروهتان در جلسات پاتلاک، برنامه‌های تفریحی و ... استفاده کنید. مسائل و مشکلاتیکه در مجموعه خود با آنها دست به گریبان هستید را در جلسات راهبران مطرح نموده و ازهمکارانتان درخواست همفکری نمایید.
در صورتی که بصورت پاره وقت به این کارمی‌پردازید، این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که شما به علت محدودیت وقتی، حق اشتباه کردن را در این کار ندارید، چونکه برای برگشت و تصحیح اشتباهتان با کمبود وقت مواجه هستید، بنابراین به جای خلاقیت باید منطقی باشید و در این کار از تجربیات راهبرانتان استفاده کنید تا به مشکل برنخورید.
8- در هنگام نیاز، کمک(S.O.S)  بخواهید: هیچگاه خود را فارغ از کسب نظر و همفکری راهبرانتان ندانید. مطمئن باشید که تمام مسائلی که در حال حاضر شما با آنها دست به گریبان هستید، یک زمانی مسائل و مشکلات راهبران شما نیز بوده ‌است.
در این مواقع حتما از آنها بپرسید که در چنین موقعیتی آنها چه تصمیمی گرفتند و چه کرده‌اند. به راهبر خود اعتماد و اعتقاد داشته باشید و مسائل و مشکلات کاری و حتی شخصی خود را با وی در میان بگذارید. مطمئن باشید که راهبر شما پس از مطرح شدن مسئله،‌ تا زمانی که یک راهکار مناسب در اختیار شما قرار ندهد، آسوده نخواهد خوابید


برچسب‌ها: 8 راهکار اجرایی برای موفقیت در نتورک مارکتینگ
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

هشت دليل براي شکست افراد در اين حرفه وجود دارد

هشت دليل براي شکست افراد در اين حرفه وجود دارد :
۱- جدي نگرفتن کار:
فکر ميکنند که اين يک کار موقت است يا کار کسانيست که شغل ديگري ندارند که انجام بدهند . اما بايد توجه داشته باشيم که چيزي به نام تجارت موقت نداريم ! بلکه تاجر موقت داريم ! اغلب کار را جدي نميگيرند چون همه فکر ميکنند که براي راه اندازي يک تجارت موفق نياز به سرمايه‌ بالايي دارد . خيليها ميگويند امتحان مي‌کنم اگر خوب از آب درآمد آن را جدي خواهم گرفت . داشتن چنين چهارچوب ذهني مثل اين است که يک تاجر بگويد که من در يک نانوايي سرمايه گذاري مي کنم اگر خوب بود سپس آن را جدي ميگيرم . پس اول بايد جدي گرفت و بعد بايد پولدرآورد
بهترين کود براي يک مزرعه جاي پاي دهقان است . يعني بايد در آن مزرعه قدم بزند و کار کند و شخم بزند و آبياري نمايد .

۲- شک (Doubt):آفت اين تجارت است . اين کار ايمان ميخواهد .(مثل هر کار ديگري) در اين کار با وجوديکه هنوز خودتان چکي نگرفته ايد به خاطر اينکه طرح را ديده ايد ، حس کرده ايد ، شاهد موفقيت ديگران بوده ايد ، سپس ايمان آورده ايد .
به افراد تازه کار هشدار بدهيد که از منفي بافان و رويادزدان دوري کنند . وارد مشاجره نشويد مگر آنکه شما صاحب نفوذ باشيد و :
                                       

 واقعا از منفي بافان دوري نماييد 


اين افراد در حقيقت با منفي بافي خود ميگويند: تو چطور به خودت جرئت ميدهي فکر کني که ميتواني برتري داشته باشي درحاليکه مثل ما هستي ؟


در عوض به افرادي نزديک شويد که عاشق اينکار هستند. بعد از يک مدت ، همه افرادي که به شما ميگفتند «نــه!» وقتي موفقيتهاي شما را ببينند ، به شما نگاه ميکنند و ميگويند که کار خوبي است .

(توضيح اينکه: دوري از منفي بافان خيلي جاهاي ديگر هم توصيه شده است. مثلا در تعليمات مذهبي  به مردم کم اطلاع گفته ميشود که از کفار دوري کنيد و کتابهاي ضاله را نخوانيد اما از افراد عالم و صاحب نفوذ ميخواهند که برعکس بياييد و با کفار بحث کنيد . (پس بايد دقت کرد که وارد مشاجره نشويد مگر آنکه شما صاحب نفوذ باشيد)

به جاي دلسرد شدن به موفقيت فکر کنيد. به باور فکر کنيد و بگوييد چرا فلاني ، موفقيت را درک نکرد . اگر شما را پس زدند به دليلش فکر کنيد .
شما معيار اصلي شبکه خودتان هستيد و چه بخواهيد و چه نخواهيد روي آن شبکه نفوذ داريد .
پس هر چيز منفي را به سمت بالا و هر چيز مثبتي را به سمت پايين هدايت کنيد و خيلی مهم است ((Negative UP   &   Positive Down

(اگر زيرمجموعه هايتان شما را منفی ببينند ، اين منفی و نااميد بودن شما به زيرمجوعه تان(همانند سازي) duplicate ميشود . آنها هم زير مجموعه هايشان را دو برابر نا اميد ميکنند)

۳- کساني که براي آموزش ديدن در اين تجارت وقت نميگذارند:براي موفق شدن در اين رشته بايد تمام جوانب آن را مطالعه نمود. هر چه بيشتر بدانيد ، مسلطتريد . تا آنجايي که ميتوانيد در مورد شرکت چيز ياد بگيريد. مثلا: چرا شروع به کار کرده؟ ... چرادر هنگ کنگ؟ ...مديرانش چه کساني هستند؟ ... چطور توانست با ضرابخانه سلطنتي استراليا همکاري کند و ۳۰۰۰ شرکت در حال حاضر در دنيا از اين طريق فعاليت مي‌کنند .
هر چه بيشتر بدانيد اعتماد به نفستان بالا مي‌رود. پس خود را از منافع و امتياز آگاهيها محروم نکنيد .

۴- فکر ميکنند که اين کار ، راه سريعي براي پولدار شدن است:اگر يک سازمان بزرگ با چکهاي بزرگ ميخواهيد؛ بايد يکسري فداکاريهايي هم انجام بدهيد . مثلا از چند تفريح و مهماني و ... چشمپوشي کنيد. بايد بهاي موفقيت در اين کار را حساب کرد .
در اين کار بايد ديگران را براي ليدر شدن پرورش داد و اين کار زمان ميبرد. پس اين حرفه پولدرار است (۱۰۰٪) اما نه به سرعت !

۵- خيليها هستند که تمرکز ندارند:تمام افراد موفق تمرکز دارند . قانون اول مبارزه میگوید که تمرکز همان قدرت است. Levi Strauss با دوخت شلوار جين به همه جا رسيد و فقط جين توليد کرد. البته به تازگي پيراهن هم دوخت اما بعد از حدود ۱۳۰ سال توليد جيـن! چيز زيادي بلد نيست درست کند اما جين را خوب بلد است !

۶- نميدانند که چطور ديگران را پرزنت کنند: اگر نتوانيد کارتان را معرفي کنيد ، کسي شما را جدي نميگيرد . اگر مشتري خودتان را بياوريد در جلسه بدون آنکه خودتان بتوانيد معرفي کنيد ، فکر مي‌کند که شما کار را جدي نگرفته ايد . البته قرار نيست که همان اول بتوانيد معرفي کنيد اما بعد از چند ماه بايد بتوانيد و اگر بتوانيد ، مشتري مي‌داند که شما کار را جدي گرفته ايد .
پس چگونگي معرفي کار را ياد بگيريد و آموزش بدهيد .

۷- آينده را نگاه نميکنند(فقدان آينده نگري): يعني فقط امروز را ميبينند . وضع مجموعه را در ۶ ماه آينده در نظر بگيريد . آينده شما در آينده بستگي به کارهايي دارد که در آينده انجام ميدهيد يا نه ؟
۵ سال ديگر بالاخره ميرسد چه امروز به فکرش باشيد و چه نباشيد . آينده به شما خيره شده است . شما ميخواهيد چه کار کنيد ؟

۸- کسي که شکست ميخورد بينش ندارد: به آدمهاي بدون بينش اميد نبنديد . بدون بينش انسان از بين ميرود . بينش انسان را به تکاپو وا ميدارد . بينش به انسان جسارت ميدهد . بينش کاري که هر روز انجام ميدهيد را متنوع ميکند . اگر مي‌خواهيد در کاري موفق بشويد اول مشحص کنيد که هدفتان چيست و چه چيزي را هدف گرفته ايد ؟برچسب‌ها: هشت دليل براي شکست افراد در اين حرفه وجود دارد
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

۵ عامل مؤثر در تصمیم گیری برای خرید

ما چیزهای بیشماری را می‌خریم که به ما فروخته نشده‌اند. ما به ابتکار خود خرید می‌کنیم تا آرزوها و خواسته‌هایمان را برآورده کنیم. وقتی این کار را انجام می‌دهیم تقریبا بدون اینکه فکر کنیم اقدام به خرید می‌کنیم. در حالیکه وقتی چیزی به ما فروخته می‌شود درباره آن فکر می‌کنیم.

برای اینکه فروشنده موفقی باشیم باید بدانیم که مردم وقتی چیزی به آنها فروخته می‌شود چگونه فکر می‌کنند. این را خریداران به شما نمی‌گویند ولی اگر توجه کنید می‌توانید به آن پی ببرید. یکی از راه‌های پی بردن به طرز فکر افراد این است که خودتان را در موقعیت آنها قرار دهید. بیایید یک امتحانی بکنیم.

تصور کنید در طی یک مسافرت در جاده‌ای طولانی رانندگی می‌کنید. ناگهان متوجه می‌شوید که بنزین‌تان رو به اتمام است. در این موقع جاده خیلی طولانی‌تر از معمول به نظر می‌رسد. شما به این فکر می‌کنید که باید هر چه سریعتر بنزین بزنید. نوع آن برایتان مهم نیست، همینطور اینکه از کجا می‌خرید و از چه کسی می‌خرید. حتی در این موقعیت اگر لازم باشد حاضرید پول بیشتری نیز بپردازید.

با دیدن تابلوی «خروجی بعدی به طرف جایگاه پمپ بنزین»، خیال‌تان راحت می‌شود. سپس در حالیکه بیشتر از چند قطره بنزین در باک باقی نمانده، وارد جایگاه می‌شود. کارگر پمپ بنزین، مشغول پر کردن باک بنزین شما است و یا شیشه ماشین را تمیز می‌کند، اما شما اصلا متوجه نمی‌شوید و فقط به این فکر می‌کنید که دیگر مشکلی وجود ندارد.

در این موقع مسئول جایگاه با نگاهی پرمعنا به شما نزدیک می‌شود و می‌گوید: «اگر من جای شما بودم حتی یک کیلومتر هم با این لاستیک رانندگی نمی‌کردم» و سپس اضافه می‌کند که می‌تواند لاستیک را عوض کند.

شما جواب می‌دهید: «کدام لاستیک؟» ناگهان دنیا جلوی چشمان شما عوض می‌شود. آیا این مرد نگران ایمنی ماشین و سلامت من است یا اینکه می‌خواهد چند دلاری کاسبی کند. بله شاید یک لاستیک لازم داشته باشم ولی نه با هر قیمتی. اسم لاستیکش هم که تا حالا به گوشم نخورده، نکنه پولم را دور بریزم. اصلا اینجا چه جور جایی است.

در واقع تازه دارید با دور و بر تان آشنا می‌شوید. حالا دیگر آن جزئیات بی‌اهمیت، برایتان مهم می‌شود. آیا اینجا یک پمپ بنزین مناسب است؟ آیا کارکنان آن از پس این کار بر می‌آیند؟ آیا می‌توانند لاستیک را به سرعت عوض کنند یا اینکه شاید مرا کلی اینجا علاف کنند. آیا واقعا لازم است که لاستیک عوض شود، پس چطور همین لاستیک مرا کاملا سالم تا اینجا آورده است؟ از کجا معلوم که این لاستیک جدید من را به مقصد برساند؟

در حالیکه حرفهای مسئول جایگاه را می‌شنوید، این سؤالات به همراه کلی سؤالات عذاب‌آور دیگر به سرعت از ذهن‌تان می‌گذرد، ولی به او نمی‌گویید که به چه می‌اندیشید. البته نباید هم بگویید. زیرا هنوز نمی‌دانید که به این شخص واقعا اطمینان دارید یا نه.

روش های آموزش فروش در نتورک

فروش مستقیم یا بازاریابی شبکه ای بعد از بیش از یک دهه رشد در جایگاه اصلی خودش قرار گرفته است. این صنعت تا سال ۲۰۰۹ در بیش از ۱۵۰ کشور رسمیت پیدا کرده است و مبلغی بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار فروش جهانی توسط۶۰ میلیون نماینده فروش مستقیم داشته است.تا به امروز روش های مختلفی برای معرفی و فروش محصول دراین شیوه کار رواج پیدا کرده است و به فراخور و با توجه به شرایط هر بازه زمانی و همچنین شرایط اجتماعی و فرهنگی جوامع هر یک از این شیوه ها کمتر یا بیشتر مورد استفاده قرارگرفته است.

 


در اینجا به برخی نکاتی که باید در روش های فروش محصولات به ویژه طرح مورد توجه قرار گیرد، اشاره می کنیم:۱-ملاقات با افراد: حرفه فروش مستقیم یک حرفه مردمی است. برای موفقیت در آن باید ترس را کنار بگذارید، با افراد ارتباط برقرار کنید و به اصطلاح با آن ها قاطی شوید. تنها راهی که می توانید فروش داشته باشید و اعضاء جدید برای ساخت شبکه تان داشته باشید این است که بیرون بروید و با افراد ارتباط بگیرید.۲- به محصولاتتان اعتقاد داشته باشید: اگر از محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکتتان استفاده نمی کنید و صادقانه به این اعتقاد ندارید که با ارائه این محصولات خدمتی به مردم نمی کنید، این در فروش شما نمایان خواهد شد. شما باید جزء آن دسته افرادی باشید که با به اشتراک گزاشتن چیزهای خوب با دیگران به شادابی دست پیدا می کنند.۳- صبور باشید: فروش مستقیم همانند فعالیت های دیگر است. شما مجببور هستید برای آن زمان بگذارید . زمانیکه یک شرکت مناسب پیدا کردید، حداقل ۲ سال باید برای موفقیت در حرفه جدید تان زمان بگذارید.۴- در برنامه های آموزشی شرکت حضور داشته باشید: اکثر شرکت ها برنامه های آموزشی با کیفیت برای آموزش نحوه فروش و عضو گیری توزیع کنندگان جدید به شما دارند. اگر شما می خواهید در این حرفه موفق باشید باید از مزایای فرصت های آموزشی مداوم استفاده کنید و آن چیزی که یاد می گیرید را در عملکرد های روزانه تان به کار ببرید.


۵- با حامیانتان همکاری کنید و همکاری با کسانی که از آن ها حمایت می کنید، داشته باشید: سازمان فروش مستقیم خیلی شبیه خانواده است. زمانی که شما برای اولین بار با یک شرکت همکاری می کنید، شما شبیه بچه ای هستید که اضطراب یادگیری از کسی که شما را حمایت می کند، دارید. همچنان که یاد می گیرید و تجربه به دست می آورید باید به صورت فعال با توزیع کنندگانی که شما از آن ها حمایت می کنید، داشته باشید و کمک کنید اقدام مشابه با حمایت های شما را در مورد افرادی که حامی آن ها هستند، انجام دهند. با این روش هم آن ها به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهند کرد و هم شما به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.۶-مثبت فکر کنید: به خاطر داشته باشید، این یک طرح دست یابی به ثروت نیست. این کار، یک کار سخت خواهد بود. احتمال شکست وجود خواهد داشت و از هر ۱۰ ارائه شما ۹ تای آن شکست خواهد خورد. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که نگرش مثبت داند و آن را نگه می دارند، می توانید از مزیت های فروش مستقیم بهره ببرید.


۷-سازماندهی داشته باشید: این یک کسب و کار است. برای موفق شدن، شما باید جزء اشخاصی باشید که نظام مند و سازمان یافته عمل می کنند. از برنامه ریزان زمانی خوب استفاده کنید. از کامپیوتر منزلتان برای یافتن مشتریان و عضو گیری استفاده کنید و قسمتی از منزلتان را برای کارتان اختصاص دهید.۸- وفادار باشید: از آن دسته افرادی که از این شرکت به آن شرکت می روند و اصطلاحاً(junkie)جانکی نامیده می شوند، نباشید. از یک شرکت به شرکت دیگر پریدن منجر به شکست خواهد شد. اکثر توزیع کنندگان موفق، آن هایی هستند که محصولات و خدمات یک شرکت منحصر به فرد را برای یک دوره زمانی طولانی مدت توزیع می کنند. یک شرکت مناسب را انتخاب کنید به آن بچسبید و وفاداری خرج آن کنید.


۹- کار کنید: فروش مستقیم یک روش راحت و سریع برای رسیدن به شکوفایی و یا یک راه بی دردسر برای دست یابی به ثروت نیست. هیچ کاری وجود ندارد مگر اینکه خودتان آن را به وجود آورید. شما باید برای این حرفه زمان اختصاص دهید و برای آن تلاش کنید، به ویژه در ابتدای کار. این کار می تواند پاداش های زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.


خواه شما فروش مستقیم شخص به شخص را انتخاب کنید، خواه فروش از طریق طرح گردهمایی باید نگرش هایی را که از شما فرد موفقی می سازد را بشناسید و آن ها را به کار ببرید.

 

در واقع شما بدون قصد قبلی، مشتری شده‌اید و این مسئول جایگاه که او را نمی‌شناسید، فروشنده شده است. این فکرها به این دلیل از ذهن‌تان می‌گذرد که شما این خرید را به ابتکار و زمان‌بندی خودتان انجام نداده‌اید، بلکه فردی دیگر قصد دارد چیزی را به شما بفروشد که ممکن است مورد نیازتان باشد یا نباشد. شما مجبورید بدون آمادگی قبلی در این مورد تصمیم‌گیری کنید. اینکه آیا این کار درست است یا نه؟

هنگامی که کالایی را می‌فروشید، تمام آن سؤال‌هایی که در جایگاه پمپ بنزین از ذهن‌تان گذشت، برای مشتری شما نیز پیش خواهد آمد. دانستن این مطلب می‌تواند شانس‌تان را برای یک فروش موفق افزایش دهد.

وقتی می‌خواهید چیزی را به مشتری‌تان بفروشید، در تصمیم‌گیری‌اش برای خرید، پنج سؤال برایش پیش می‌آید، هر چند که خودش از آنها بی‌خبر باشد. در حالیکه وقتی خودش تصمیم به خرید می‌گیرد فقط دو تا از این سؤال‌ها برایش مهم می‌شود: یکی محصول و دیگری قیمت.

به محض اینکه از این پنج عامل تصمیم‌گیری در خرید آگاه شوید می‌توانید با استفاده صحیح از آنها طوری با مشتری برخورد کنید که تمام این تصمیمات به درستی گرفته شود. این باعث می‌شود که شما به خریداران خود نزدیکتر شده و در فروش موفق‌تر شوید.

این پنج تصمیم و ترتیب‌شان از این قرار است:

  1. تصمیم درباره شما یعنی فروشنده
  2. تصمیم درباره شرکت شما
  3. تصمیم درباره محصول یا خدمات شما
  4. تصمیم درباره قیمت محصول یا خدمات شما
  5. تصمیم درباره زمان خرید

 

این مقاله برگرفته از ترجمه کتاب World Class Selling با نام «فروش حرفه‌ای» است. Roy E. Chitwood نویسنده این کتاب، بیش از ۴۰ سال است که روش مطرح شده در کتابش را توسعه، تمرین و آموزش داده و مشاور تعدادی از بزرگترین شرکتها در زمینه استراتژیهای فروش بوده است. به عنوان مدیرعامل شرکت Max Sacks International، شرکت پیشرو در زمینه آموزش فروش، به ۲۵۰،۰۰۰ فروشنده از ۳۰۰۰ شرکت در سرتاسر دنیا، کمک کرده تا بازدهی فروش خود را بهبود دهند.

 

پنج اصل خرده‌فروشی

 

اگر در حال اداره یک کسب‌وکار خرده‌فروشی هستید – آنلاین یا غیر آنلاین – پنج اصل برای موفقیت این کسب و کار چه بصورت آنلاین و چه به صورت آفلاین وجود دارد که باید به آنها پایبند باشید، در این مطلب به آنها پرداخته‌ایم.

 

1- مشتری مهم‌ترین فرد در کسب‌وکار شماست

مشتری کلید هر عملیات موفق خرده‌فروشی است. اصل پایه در خرده‌فروشی که باید یاد بگیریم مشتری است؛ مشتری باید در مرکز کسب‌وکار شما باشد و هر آنچه شما انجام می‌دهید با محوریت مشتری انجام شود. شناختن آنها و متمرکز کردن تمامی فعالیت‌های آنها به شما در رشد و توسعه کسب‌وکار و تیم خودتان بسیار کمک می‌کند – – مشتری پادشاه هر کسب‌وکاری است.

 

2- خرده‌فروشی یعنی جزئیات

یکی از معروف‌ترین اصول در خرده‌فروشی همین عبارت ساده و معروف است که “خرده‌فروشی یعنی جزئیات”؛ چگونه بیشتر وارد جزئیات می‌شوید و بر چه جزئیاتی باید تمرکز داشته باشید. شما باید درک و دانش خود را از مشتری افزایش دهید. به این منظور هر خرده‌فروشی باید بر جزئیات متمرکز باشد و این کار را در زمان مناسب انجام دهد. ارتکاب خطا قابل‌پذیرش است، اما به‌شرط اینکه از آنها یاد بگیرید . دیگر آنها را تکرار نکنید. مشتریان به شما اجازه مقدار معینی از خطا و اشتباه را می‌دهند، اما اگر تعداد این اشتباه‌ها زیاد شود، مشتریان از شما دور می‌شوند.

 

 

 

3- قبل از هر چیز 4 پی را درک کنید

این اصل خرده‌فروشی، یکی از قدیمی‌ترین اصول خرده‌فروشی است که البته همچنان از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است و به شما کمک می‌کند تا کلیات اساس خرده‌فروشی را درک کنید؛ اصل 4 پی عبارت است از: محصول، قیمت، مکان و ترفیع و ترویج که پایه‌های اساسی یک خرده‌فروشی موفق را تشکیل می‌دهند:

 

— محصول: شما به محصولی نیاز دارید که مشتریان از شما بخرند و نیاز و خواسته آنها را برطرف کند و همچنین سودی به دست شما برسد.

— قیمت: قیمت در ازاء ارائه محصول دریافت می‌شود که باید در سطحی مناسب تعیین شود و بگونه ‌ای که ارزش ارائه‌شده به مشتری را از بین نبرد

— مکان: شما باید مکانی برای عرضه محصول به مشتری در نظر بگیرید که می‌تواند مکانی فیزیکی، سایت الکترونیک یا حتی خرید از طریق کاتالوگ باشد.

— ترفیع و ترویج: زمانی که محصولی را در مکان مناسب و قیمت مناسب برای عرضه در اختیار داشتید، باید این موضوع را به اطلاع مشتریان برسانید تا آنها از آن مطلع شده و از آن استفاده کنند.

 

4- تلاش بیشتری برای خشنودی مشتری خود به خرج دهید

ارائه خدمات مشتری باکیفیت با شناخت کامل از مشتری آغاز می‌شود، هرچند که این شناخت تازه ابتدا کار بوده و به موارد بیشتری برای ارائه کردن نیاز دارید. به عبارتی باید بگونه ای برنامه‌ریزی کنید که در هر نوبت چیز بیشتری نسبت به‌نوبت قبل و انتظار او نسبت به خودتان به او ارائه کنید. این کار باعث می‌شود تا وی شمارا فراموش نکرده، در رقابت پیروز شوید و وی تبدیل به یک مشتری وفادار به محصول و برند شما شود.

 

5- موقعیت مکانی، موقعیت مکانی و موقعیت مکانی

موقعیت مکانی آخرین اصل مهم در موفقیت خرده‌فروشی است همیشه همین گونه بوده است. این موقعیت تا حدودی توسط نوع محصول و برند شما دیکته می‌شود: به‌عنوان مثال، یک فروشگاه خرده‌فروشی به نسبت بزرگ مطمئناً نیاز به یک پارکینگ دارد یا یک مرکز ارائه‌کننده محصولات مد و فشن گران‌قیمت باید در یک منطقه گران‌قیمت و تجملی واقع‌شده باشد. اما به اعتقاد من امروز به دو دلیل از اهمیت این اصل کاسته شده: 1- به دلیل نقل‌وانتقال و جابجایی راحت‌تر نسبت به قبل 2- استفاده از اینترنت

 

گسترش و استفاده از اینترنت عادات خرید ما را بیش‌ازپیش تغییر داده و این روند همچنان برقرار خواهد ماند. وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک دنیای خرده‌فروشی بدون محدودیت جغرافیایی را به روی بازکرده و بزرگ‌ترین تغییر در این عرصه در طی 20 سال گذشته به‌حساب می‌آید که نباید از آن غافل بود.برچسب‌ها: ۵ عامل مؤثر در تصمیم گیری برای خرید
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

چرا درصد زیادی از بازاریابان در نتورک مارکتینگ شکست می خورند؟

چرا درصد زیادی از بازاریابان در نتورک مارکتینگ شکست می خورند؟

 

آیا می دانید تنها درصد اندکی از افرادی که بازاریابی شبکه ای را آغاز کرده اند موفق می شوند؟ متأسفانه این گفته کاملاً درست است. حتی این را نیز باید بگوییم که درصد بسیار بالایی از افرادی که این تجارت را آغاز کرده اند از ادامه کار منصرف می شوند و بازاریابی شبکه ای را رها می کنند. اما چرا؟ در این مقاله می خواهیم برخی از دلایل شکست در این تجارت را بازگو کنیم تا به کمک آن ها، د از:برچسب‌ها: چرا درصد زیادی از بازاریابان در نتورک مارکتینگ شکست می خورند؟

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

۷ گناه (اشتباه) مرگبار در نتورک مارکتینگ

۷ گناه (اشتباه) مرگبار در نتورک مارکتینگ
(اریک ووری – بهترین مربی آموزش نتورک مارکتینگ در دنیا)

مهم نیست چه مدت در این تجارت فعال هستید ، داشتن این اشتباهات در هر مرحله ای باعث می شود به پرتگاه عدم موفقیت بسیار نزدیک شوید . پس اگر به فکر موفقیت خود وتیمتان هستید ، پیشنهاد میکنیم حتما از این ۷ مورد دوری کنید :

۱- اغراق بیش از حد در مورد فرصت ها یا محصولاتتان . در هر شرایطی حقیقت کاملا کفایت می کند .

۲- تناقض (بی ثباتی) . فرقی ندارد که شما یک لیدر باشید یا فردی که تازه استارت زده است ، اطمینان حاصل کنید که در فعالیت و رفتار خود ثبات دارید . زمانی که یک فرد دائما سرد و گرم شود ، تیم او شروع به از دست دادن ایمانشان نسبت او می کنند و ابتکار عمل خود را از دست می دهند. همچنین ، بی ثباتی در ساختن تجارتتان باعث می گردد تلاش های شما سرکوب شده و هدر رود .

۳- منفی نگری . هیچ کس بخاطر گوش دادن یا پیروی از افراد منفی نگر ، کسانی که در صحبت ها یا حالت و رفتارشان منفی هستند، لذت نمی برد. منفی نگری هر سازمانی را نابود می کند ، بنابراین مثبت اندیش باشید .

۴- به تاخیر انداختن . زمانی که قرار است یک ایده و روش در تیمتان انجام گیرد ، همانگونه که از افراد میخواهید که نسبت به انجام آن سریعا اقدام کنند ، خودتان نیز در انجام آن ثابت قدم باشید و آن را به تاخیر نیندازید .

۵- بی توجهی به رفتارتان در تیم . آنچه شما در خارج از سازمانتان انجام می دهید یک چیز است ، اما چیزی که در سازمانتان انجام می دهید یک چیز کاملا متفاوت است . ما حرفه ای هستیم ، شما نیز حرفه ای باشید .بی توجهی به رفتار فقط باعث بی ارزش شدن شهرت شما یا بی ارزش شدن تاثیر احساسی در سازمانتان نیست ؛ این مورد ویرانگر است .

۶- سرقت توزیع کنندگان (شیفت) . چه نیت شما خوب باشد یا بد ، تصمیم بگیرید که اگر شما آنها را به این تجارت وارد نکرده اید ، اقدام به ثبت نام آنها نکنید . با آنها دوست باشید ، آنها را حمایت کنید ، کمکشان کنید که در مسیر خود به جلو حرکت کنند. شغل شما بر اساس همکاری است ، نه بر اساس درندگی .

۷- جابجایی از یک کمپانی به کمپانی دیگر . تصمیم بگیرید که ریشه های خود را بصورت عمیق فرو ببرید. ممکن است که مواقعی باشد که شما باید یک تصمیم بگیرید فقط بعضی  مواقعی که شما باید یک جابجایی داشته باشید ؛ اما شخصی نباشید که هر از چند مدتی (چند سالی) ریشه خود را جابجا کنید. این کار باعث محرومیت شما از شهرت حرفه ای می شود .برچسب‌ها: ۷ گناه (اشتباه) مرگبار در نتورک مارکتینگ

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

باینری

می دانیم که خیر الامور اوسطها و بزرگان دین و معرفت بر تعادل در زندگی بسیار تاکید داشته و دارند. آنچه که در روزهای اخیر و یکی دو سال گذشته مشاهده کردید نشان می دهد بسیاری از مدل های بازاریابی شبکه ای که به ایران وارد شده اند از Plan باینری استفاده کرده اند. این Plan مشتریان را وادار می کند برای اینکه به سود برسند و کمیسیون دریافت کنند در دو طرف خود و در زیرشاخه ها تعادل به وجود آورند. این تعادل امری اتفاقی نیست و ایجاد آن بسیار سخت و مشکل است سخت کوشی می خواهد اما شدنی است. تمام بازاریابی های شبکه ای دنیا برای حفظ خود ناگزیرند دو شرط اساسی را تعریف کنند. اولا در مدل طراحی Plan خود محدودیت هایی را قرار دهند که افرادی بتوانند به سود بالاتر دست پیدا کنند که از این محدودیت ها به سان مهره های شطرنج در خانه های محدود این صفحه بازی تکنیک آفرینی کنند. گذشته از این ممکن است برای دریافت سود و کمیسیون محدودیت های زمانی و پریودیک نیز تعیین شود. اگر هر بازاریابی شبکه ای در دنیا از این دو قاعده پیروی نکند قطعا در یک سیکل منفی به ورشکستگی می رسد و از این حیث تمامی بازاریابی های شبکه ای دنیا دارای خصلت های مشترکی برای ماندگاری هستند و دیگر اینکه در میان 2یا 3 یا 5 یا حتی 10یا 20 نفر قرار گرفتن و آنها را به این مفهوم قانع کردن که تعادل را در میان زیرشاخه های شما ایجاد کنند امری نه چندان سخت به نظر می آید اما وقتی شنیدیم برخی از افراد توانسته اند در یکی از مدل های بازاریابی شبکه ای تعادلی ایجاد کنند که زیرشاخه های چند ده هزار نفری آنها در تیم چپ و راست به صورت نسبتا متوازن رشد کند بیشتر به این مطلب باور آوردیم که تعادل امری اتفاقی نیست و یک مدل، الگو و حتی نقشه کاملا متفکرانه را طلب می کند. شنیده های ما حاکی است این افراد به لحاظ تقدم زمانی ورود به این سیستم ها جزو اولین افراد نبودند حتی هزاران نفر بالاتر و جلوتر از آنها وجود داشته است اما تنها تفاوت در رسیدن به سود و انتفاع این است که برخی نخبگی به خرج دادند و تعادلی پویا و زاینده را در دو طرف خود ایجاد کردند. گفته می شود این افراد سعی کردند برای اینکه مسیر کسب سود خود را ثابت و پایدار کنند مفاهیم علمی را در غالب کارکردهای ویژه ارتباطی به زیرشاخه ها انتقال داده و در هدف گذاری کار همه را سهیم کنند. این تجربه مدلی برای یک الگوی موفق در کار گروهی است و چه بسا بتوان از آن فرضیات عملی و عملی دیگری استخراج نمود. در کشور ما که فقر کار گروهی به چشم می خورد و به نظر این نگارنده کسانی که به کار جمعی می پردازند مرتبه ای نخبه ای بیش از دیگران دارند آیا نبایستی خالقان این مجموعه های به طور نسبی بزرگ را، در ردیف نخبگان طبقه بندی کرد. آدمهایی که احتمالا یک کامپیوتر مونس همیشگی آنهاست و ترجیح می دهند شیوه های ارتباطی (مجازی و غیرمجازی) خود را با افراد هر روز اصلاح کرده و بهتر نمایند. از این دست نخبگان در جامعه بسیارند و عزیزی می گفت آنهایی که نخبه رسمی و تابلودار هستند به کجا رسیدند تا نوبت به این دسته از افراد برسد و راست می گفت اما این نخبگان بلاتکلیف در رسیدن به آنچه می خواستند موفق بوده اند و شرایط را برای خود هموار کرده اند و استاد دانشگاهی در مثل می آورد که اگر کسی ادعای مغز بودن و نخبگی دارد اولین کاری که باید انجام دهد این است که برای خود شرایط شکوفا شدن را فراهم کند پس دیگر فرار مغزها معنی ندارد. شاید این عبارت خود سرآغاز بحث و جدل های فراوان باشد اما بیایید آدمها را از هر جنسی هستند خوب یا بد مهم نیست یکبار هم که شده به واسطه توانمندی ها و استعداد هایی که می توانند در خدمت جامعه قرار دهند بسنجیم ولو به اینکه داشته های آنها در فضای ناشناخته و ناپیدا حاصل شده باشد و به خاطر بیاوریم همیشه غیررسمی عمل کردن یا تابلو نداشتن دلیل بر ارتکاب جرم یا انحرافی نیست و نشود این که به گناه ناشناخته بودن توانمندی ها فرد یا افرادی را جرم پنداریم و آخر کلام اینکه فرد یا افرادی که موضوع پرونده اخیر در دستگاه قضایی هستند به امیدی، این مسیر را بر خود هموار کرده اند و چشم به دستگاه عدالت دارند. در این بین احساس می شود آن شرکتی که به بازار ایران به عنوان یک فرصت ویژه می نگرد بایستی به این قاعده اساسی تن در دهد که در قبال رسمیت یافتن امتیازات لازم را به دولت و ملت ارائه کند و بچه های اهل این شبکه ها شاید بتوانند این مفهوم را به مسئولین این شرکتها بقبولانند که اینجا در و دروازه ای هست که باید از آن عبور کرد و حق و حقوق یک ملت را به صورت عمومی پرداخت تا تعامل به صورت عادلانه ادامه پیدا کند وگرنه بقیه ماجرا چیز ساده ای است از این تجربه ها در دنیا وجود دارد و نیازی به دوباره تجربه کردن نیست فقط کافی است داشته های دیگران را بالا و پایین کنیم، بهترین را برگزینیم و به جنگ بازاریابی شبکه ای نرویم و بلکه مصادیق زشت و مجرمانه آن را شناسایی کرده، با اطلاع رسانی مفید و آگاهی هموطنان آنها را به انزوا بکشانیم چرا که در این نوع تجارت هیچ مکانیزم برخوردی جایگزین توسعه آگاهی درباره موضوع نمی تواند باشد وگرنه هر شکلی از بازاریابی شبکه ای حتی نوع مجرمانه آن یعنی دسیسه هرمی به راحتی می تواند به صورت زیرزمینی گسترش یابد
|+| نوشته شده توسط کوروش وداریوش در جمعه ۱۴ اردیبهشت۱۳۸۶  | نظر بدهید
   
     
     
 
 
تجارت الكترونيك و ايجاد اشتغال

بنابر گزارشي از بانك جهاني كه در اكتبر سال ۲۰۰۲ منتشر شددر خاورميانه مي بايستي طي ۱۰ سال آينده، ۵ ميليون شغل در سال ايجاد شود تا فقط از افزايش نرخ بيكاري جلوگيري نمايد

«ايجاد شغلهاي نوين»

انقلاب سوم تحت نام انقلاب الكترونيك شروع شده است و امواج قدرتمند آن موانع و عوامل مقاوم و بازدارنده را در هم مي كوبد، هيچ عنصري قادر به سد انتشار امواج كوبنده الكترونها نيست منتها يك راه براي مهار آن وجود دارد و آ ن عبارت است از استفاده از امواج و سوار موج شدن. يكي از نتايج اين برخورد با تكنولوژي نوين و ايجاد مشاغل جديد به خصوص در بخش خدمات مي باشد، تجارت الكترونيكي راه را براي كارآفريني در ابعاد بسيار وسيع هموار كرده است(ساخت، توليد، طراحي و نگهداري) و اكنون به عنوان يك ويژگي مورد تأييد زندگي اجتماعي، سياسي و اقتصادي در جهان جلوه گر شده است. بنابراين سياست هاي نيرومند دولتي يا هدف تاثير بر جامعه اطلاعاتي آينده به همراه سرمايه گذاري كلان در امر پژوهش و توسعه، پرورش، آموزش ICT و تحقيقات در ارتباط با اينترنت يك ضرورت ناگزير است. براي رسيدن به اين مقصود در كشورهايي كه پذيرش اين فناوري در آنها كندتر بوده است، اتكا به نيروهاي جوان و پويا مي تواند سرعت به كارگيري اينترنت را افزايش دهد. گرايش فزاينده نسل جوان به سمت استفاده از كامپيوتر، اينترنت و تجارت الكترونيك، باعث مي شودكه ميليون ها دستگاه كامپيوتر توسط آنها خريداري شود كه نتيجه چنين تقاضايي رونق توليد و توزيع سخت افزارها و نرم افزارهاي كامپيوتري است و اساتيد فن براي آموزش افراد علاقه مند به اين حوزه مجبورند هزاران مؤسسه و مدرسه آموزش تجارت الكترونيك را تأسيس نمايند. اين افراد آموزش ديده با هدف خودكار سازي هر چه بيشتر فرايند هاي خدماتي با استفاده از فن آوري هاي وب بازارهاي جهاني را هدف قرار مي دهند. وب صرفاً براي كساني كه از فناوري آن سرد در مي آورند مورد استفاده نيست، زنان، مردان، كودكان كشورهاي مختلف با مذاهب و مليتهاي گوناگون همگي صف كشيده اند تا از اين بازار جهاني خريد كنند. بنابراين براي اين كه سهمي از اين بازار عظيم را به خود اختصاص دهيم بايد آمادگي كامل داشته باشيم.


هر كشوري كه اين امواج را زودتر دريافت كند و آن را به كار گيرد،از رقباجلو افتاده و سهمي از بازار جهاني را به خود اختصاص مي دهد. اقتصاد قرن ۲۱ در دست طراحان و متخصصين تجارت الكترونيكي و سازندگان آن قرار دارد، اگر از اين فرصت طلايي استفاده نكنيم قطعاً به لحاظ اقتصادي عقب خواهيم ماند و بيكاري و تورم هر روز مانند خوره اندامهاي جامعه را مي بلعد به طوري كه پس از يك دهه ، مشكلات عديده اي از قبيل فقر، افسردگي، بيماري هاي فيزيكي و رواني و عوامل پليد ضد انساني جامعه را به سمت سقوط اقتصادي، اجتماعي اخلاقي، صنعتي و... سوق خواهد داد.

مبارزه با نرخ بيكاري در كشور

بر اساس آمار و ارقام منتشره در داخل و خارج (آمارهاي ILO) ايران در حال حاضر حدود ۳/۱۷ ميليون نفر نيروي كار دارد كه همه اين نيروها داراي شغل نيستند. به طوري كه بين ۱۵% -۱۴% نرخ بيكاري در كشور وجود دارد و اگر بيكاران پنهان را به آن اضافه كنيم رقمي بالاتر از رقم فعلي را نشان خواهد داد.براي پايين آوردن نرخ بيكاري راه حلهاي متفاوتي از طرف متخصصين و اقتصاددانان پيشنهاد شده است كه اولين و مهمترين آنها سرمايه گذاري در توليد است. دوم استفاده از تجارب ساير كشورها بر عنوان يك راهنما و الگوهاي تجربه شده مورد توجه است. بر اساس گزارشات (LIO) چين از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۷ بيش از ۱۶۰ ميليون فرصت شغلي ايجاد كرده، در سالهاي ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰كشورهايي چون، هنگ كنگ، كره جنوبي، سنگاپور، مالزي با توليد و توزيع انواع نرم افزارهاي الكترونيكي مشكل بيكاري خود را حل كرده اند و به اشتغال نسبتاً كاملي دست يافته اند. سوم ايجاد ثبات و امنيت سرمايه گذاري براي توليدكنندگان داخلي، سرمايه گذاران خارجي و بكارگيري شيوه هاي نوين توليد، توزيع كالاها و خدمات است. در اين باره عدم وجود تعريف روشن و واضح قوانين در امر تجارب الكترونيكي باعث مي شود كه افراد كمتر براي انجام سرمايه گذاري و كارهاي بازرگاني از طريق كامپيوتر تمايل نشان دهند، لذا توجه مسئولين در قانونمند كردن تجارت الكترونيك و شاخه هاي فرعي اين تجارت (بازاريابي الكترونيكي) باعث مي شود كه علاقه مندان به خريد با اشتياق و تمايل بيشتري به سمت تجارت الكترونيك روي آورند، علاوه بر اين افراد غير مسئول يا ناآگاه به اين طريق قدرت دخالت و مانع تراشي را از دست مي دهند.


بد نيست بدانيد صادرات كشور چين درسال گذشته ۴۰۰ ميليارد دلار بوده كه ۳۰۰ميليارد دلار آن مربوط به صادرات ۵۰۰ شركت بزرگ خارجي كه در كشور چين سرمايه گذاري كرده اند بوده است در واقع سه چهارم صادرات چين، مربوط به شركت هاي خارجي است. در صورتي كه سهم ايران از تجارت جهاني در دو دهه اخير از ۴۹ صدم درصد در سال ۱۹۸۰ به ۳۴ صدم درصد در سال ۲۰۰۰ و به ۴۵ صدم درصد در سال ۲۰۰۲ تنزل كرده است. از اين رو لازم است تا رسيدن به يك وضعيت مطلوب و يا قابل قبول به طور جدي فعال شويم و از فرصت ها به نحو بهينه استفاده كنيم، براي حضور جدي در عرصه جهاني بايد كالاها و خدمات را با قيمت و كيفيت بهتر عرضه كنيم ودر برنامه عرضه از قدرت و توانمندي برخوردار شويم. لذا از طريق تجارت الكترونيك مي توان سهم ايران را در بازارهاي جهاني از طريق توسعه صادرات غيرنفتي رونق داده و اقتصاد كشور را از اقتصاد تك محصولي به سمت يك اقتصاد پويا سوق دهيم، براي رسيدن به اين هدف وجود بازاريان حرفه اي كه توان حضور در بازارهاي مختلف را داشته باشند الزامي است.


آموزش

ظرفيت پيشرفت جوامع در محيطي امن و آزاد، بستگي به سطح دانش آنها دارد. هر اندازه دانش افراد كشور بيشتر باشد، خلاقيت، نوآوري، ابتكار و اشتغال در آن كشور بيشتر مي باشد. ضمن اينكه آموزش در بطن خود اشتغال زا مي باشد، توجه به گسترش استفاده ويادگيري كامپيوتر، اينترنت و تجارت الكترونيكي باعث مي شود كه در خانواده ها كودكان به اين ابزار علاقه مند شده و در آينده بتوانند از اين وسيله به نحو احسن در شكوفايي اقتصاد خانواده و كشور تأثير بگذارند، براي درك بهتر اين موضوع به ذكر يك نمونه برجسته بسنده مي كنم. حضور شركت هايي كه در زمينه صادرات و واردات، از روش هاي مختلف بازاريابي در فروش كالاها و خدمات خود به مشتريانشان در ايران و جهان استفاده مي كنند، باعث شده تعداد زيادي از افراد طبقه متوسط بدون شغل يا تحصيل كرده كه به لحاظ وضعيت اقتصادي نامناسب عملاً نقش خود را فراموش كرده اند (البته به اجبار) جذب اين فعاليتهاي اقتصادي شوند. البته تعدادي از افراد كه تصور مي كنند اشكالاتي بر اين نوع فعاليت ها وجود دارد بيشتر بر روي نكات منفي اين روش ها انگشت مي گذارند، بدون آنكه نكات مثبت اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي و امنيتي آن را متذكر شوند.


شركت هاي معتبر خارجي كه از طريق اينترنت براي فروش كالاهاي خود استفاده مي كنند خواسته يا ناخواسته منشاء اثرات مثبتي كه قطعاً مهم و پوياتر از مسئله اقتصادي است در كشورهاي در حال توسعه خواهند شد. اثراتي چون، ايجاد انگيزه و ميل رغبت فزاينده به فعاليت هاي اقتصادي در جوانان افزايش رشد تجارت، افزايش رفاه زندگي مردم طبقه پايين جامعه، افزايش فرصت هاي جديد شغلي(كارآفريني نسل جديد در دراز مدت).
امكان ارائه خدمات و محصولات در سطح جهاني، جلوگيري از اتلاف وقت و كاهش ترددهاي بي مورد، دسترسي سريع به اطلاعات و مهمتر ازهمه فعال كردن نيروهاي خنثي و پژمرده وبي تحرك اجتماع با ايجاد انگيزه هاي مالي و پرداخت پورسانت مناسب در برابر بازاريابي، البته بايد خاطر نشان كنم كه بايد جهت دهي اين فعاليت ها به سمت توليد در مراحل بعدي توسط مسئولين و متخصصين ايجاد شود، كه بهترين شيوه براي كار برقراري ارتباط با اقشار جامعه و استفاده از ابزار محاوره اي براي گفت و گو با آنان است.در پايان متذكر مي شويم كه فارغ التحصيلان و دانش جويان ومديران كار آفرين كشورمان مي توانند با دقت در الگوهايي كه اينچنين انگيزشي در افراد جامعه ايجاد مي كنند بهره برده و با الگوبرداري صحيح توليدكنندگان داخلي را براي عرضه توليداتشان به كشورهاي نيازمند اين محصولات ياري نمايند.

 برچسب‌ها: باینری
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

آیا نتورک مارکتینگ می تواند ما را به موفقیت و ثروت برساند؟

آیا نتورک مارکتینگ می تواند ما را به موفقیت و ثروت برساند؟

به نام ایزد منان

 برچسب‌ها: آیا نتورک مارکتینگ می تواند ما را به موفقیت و ثروت برساند؟

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

خلاصه و تحلیل کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد اثر: دکتر اسپنسر جانسون

خلاصه و تحلیل کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد اثر: دکتر اسپنسر جانسون

راهی شگفت انگیز برای مقابله با هرگونه تغییر در کار و زندگی
پنیر را همانند ( هدفی ) بدانید، که پیش به سوی آن قدم بر می دارید .
کی پنیر مرا جا به جا کرد ؟
با نقل یک داستان موضوع را بهتر درک خواهید کرد :
روزی روزگاری در سرزمینی دور چهار شخصیت کوچک زندگی می کردند . دو تا از آنها موش زن وشوهر بودند و دو تای دیگر آنهای آدم کوچولو بودند .
آنها هر روز صبح به سمت ایستگاه پنیر می دویدند تا از لقمه های تازه ی خوشمزه لذت ببرند .
داشتن پنیر باعث خوشحالی است .
هر چه پنیر بیشتر برایت اهمیت داشته باشد، بیشتر می خواهی آن را نگه داری و به آن بچسبی .برچسب‌ها: خلاصه و تحلیل کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد اثر: دکتر اسپنسر جانسون

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

چگونه در آمد خود را افزايش دهيم ؟

چگونه در آمد خود را افزايش دهيم ؟

همه باید کار کنند. تقریب زده می شود که افراد به طور متوسط در حدود 40 تا 50 درصد از زمان زندگی خود را صرف کار کردن می کنند. در این میان 4/1 این افراد همواره در این فکر هستند که چگونه می توانند درآمد خود را افزایش دهند.

همیشه در این مورد چیزهایی می شنویم: "هزینه های زندگی در حال افزایش هستند، هزینه حمل و نقل افزایش پیدا می کند، مالیات ها زیاد می شوند اما درآمد ها همچنان ثابت باقی می مانند." بعد از خودم می پرسم "چرا؟" درآمد شما حتماً باید افزایش پیدا کند، اگر این اتفاق نمی افتد پس حتماً نمی دانید که برای افزایش آن باید چه کاری انجام دهید."برچسب‌ها: چگونه در آمد خود را افزايش دهيم ؟

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

مانند يك ميليونر رفتار كنيد .

مانند يك ميليونر رفتار كنيد .

پس شما هم بالاخره به درآمد خوبي دست پيدا كرده ايد ومي خواهيد آنرا به همه دنيا نشان دهيد. بايد هم اينگونـه باشد. اما اگر پولداري را در خريدن يك اتومبيل زرق و برقي،كت و شلوار شيك و شبهاي پر خرج در شهر مي دانيـد، در
تفكر خود تجديد نظر كنيد.يك فرد ثروتمند زيرك براي از پيش بردن ثروتش كار مي كند، بنابراين آنرا عاقلانه بنمايش مي گذارد. اگر فقط خود نمايي كنيد، طولي نخواهد كشيد كه به جرگه هزاران هزار بدهكار

ديگر خواهيد پيوست البته نكات زير بايد بر طبق درآمدتان تنظيم گردد. با اينـحـال بوسيله اقتباس نمودن عادات ميليونرهـا مي تواند به يكي از آنها تبديل شويد
 برچسب‌ها: مانند يك ميليونر رفتار كنيد

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

خلاصه كتاب قورباغه را قورت بده : نوشته : برايان تريسي

خلاصه كتاب قورباغه را قورت بده : نوشته : برايان تريسي


از قديم گفته‌اند اگر اولين كاري كه بايد هر روز صبح انجام بدهي، اين باشد كه قورباغه زنده‌اي را قورت بدهي در بقيه روز خيالت راحت خواهد بود كه سخت‌ترين و بدترين اتفاقي را كه ممكن است در تمام روز برايت پيش بيايد پشت سر گذاشته‌ايد.
قورباغه شما در واقع بزرگترين و مهم‌ترين كاري است كه بايد انجام بدهيد. همان كاري كه اگر الآن فكري به حالش نكنيد به احتمال زياد همين طور براي انجام ان تنبلي خواهيد كرد. ضمناً كار موردنظر همان كاري است كه انجام آن در حال حاضر مي‌تواند بيشترين تأثير مثبت را در زندگي شما بگذارد. قديم‌ها همچنين گفته‌اند:
اگر قرار است دو تا قورباغه را بخوري اول آن يكي را كه زشت تر است بخور!»برچسب‌ها: خلاصه كتاب قورباغه را قورت بده : نوشته : برايان تريسي

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

خلاصه كتاب حكايت دولت و فرزانگي . نويسنده : مارك فيشر

خلاصه كتاب حكايت دولت و فرزانگي . نويسنده : مارك فيشر
 
فصل 1: حكايت مشاوره مرد جوان با خويشاوندي دولتمند
روزگاري جواني هوشمند مي‌زيست كه مي خواست دولتمند شود. او به ستارة بخت خود اعتقاد نداشت. آكنده از نوميدهاي ديگر دست و دلش به كار نمي‌رفت.
در اين فكر و رؤيا بود كه به كار جديدي دست بزند و تنگناهاي مالي‌اش را يكباره و براي هميشه از بين ببرد.
او مي‌خواست نويسنده شود تا داستانهايش او را دولتمند و پر آوازه كند، اما جرأت نداشت به كسي بگويد كه چه رؤيايي در سر دارد.برچسب‌ها: خلاصه كتاب حكايت دولت و فرزانگي نويسنده : مارك فيشر

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

تاریخچه‌ی بازاریابی شبکه‌ای

آنچه در این شماره از خبرنامه ارائه می گردد، قرار است تاریخچه‌ی مختصری از مدل کسب و کار بازاریابی شبکه‌ای (Network Marketing) یا بازاریابی چند سطحی (Multi-Level Marketing ) را که بسیاری از دوستانی که در سمینارهایم شرکت می‌کنند و یا عضو خبرنامه‌هایم هستند از من درباره آن می‌پرسند ارائه دهد. امیدوارم که مورد توجه واستفاده شما نیز قرار گیرد.برچسب‌ها: تاریخچه‌ی بازاریابی شبکه‌ای

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

خلاصه کتاب موج سوم؛ نوشته الوین تافلر

خلاصه کتاب موج سوم؛ نوشته الوین تافلر

 

در این کتاب، تافلر، با نگرش زیبا و قلم گویای خود، با دیدی بسیار وسیع به تحلیل گذشته، حال و آینده فن آوری های کلیدی جهان پرداخته است.

 

وی با مثال های فراوان و جامع، مسائل و حوادث را به زیبایی، از زوایای مختلف و در قالب های متفاوت تجزیه و تحلیل و ترکیب نموده و اثری را خلق کرده که هر متفکری را وادار به تفکر و تجدید نظر در نگرش نسبت به جامعه انسانی می نماید.

تافلر به زیبائی، آینده جهان را به تصویر کشیده و مطرح کرده است که چگونه شیوه زندگی، تجارت و ارتباطات بر پایه نیازها و در چهارچوب فن آوری ها تغییر خواهد کرد.

 

به عنوان مثال وی در کتاب «شک آینده » مستقیماً به سازمان هایی با ساختار مدیریت شبکه ای - مانند gqi - اشاره نموده و آنها را بررسی و تحلیل نموده است:

 برچسب‌ها: خلاصه کتاب موج سوم؛ نوشته الوین تافلر

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای به این هفت مورد نیاز دارید.

 

 

 

 
 

این هفت ویژگی، مهارت نیستند؛ بعضی‌ها عادتند؛ بعضی یک وضعیت ذهنی‌اند و بعضی دیگر، به سادگی چیزهایی هستند که شما باید به طور موثر از آن‌ها استفاده کنید تا سازمانتان را بسازید.

من پیشنهاد می‌کنم که در هر یک از آن‌ها به خودتان نمره بدهید؛ صادق باشید و از خودتان بپرسید که آیا واقعا این ویژگی را دارید؟ سپس بعد از مدتی از دانستن این هفت ویژگی، دوباره به خودتان نمره بدهید تا ببینید که پیشرفت داشته‌اید یا نه، مهم‌ترین نکته این است: هرچه این ویژگی‌ها در شما پیشرفت کند، درآمد شما افزایش خواهد یافت.

کسی که این هفت مورد را داشته باشد، روی ریل قرار دارد؛ روی ریل قرار گرفتن به چه معنی است؟

 برچسب‌ها: برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای به این هفت مورد نیاز دارید

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

به موفقیت ایمان داشته باشید

به موفقیت ایمان داشته باشید

 " جايي كه ايمان واقعي و خلوص بي چون و چرا حضور دارد؛ سلامت، موفقيت و قدرت نيز حضور دارند. "                                    

  " ديل كارنگي"

با کمک نيروي ايمان‌ می‌توان در هر كاري پيروز شد. ايمان به پروردگار يكتا؛ ايمان به عملکرد و پشتكار خود و ايمان به نيروي خويش براي انجام كارها، مانند كوهي است كه همواره مي‌توانيد به آن تكيه كنيد. ايمان نيرويي است كه خوشحالي، موفقيت، آرامش، قدرت و تمام مواهب زندگي را به ارمغان مي‌آورد.

تلاش كنيد تا در راه موفقيت قبل از هر چيز، ايمان واقعي را به دست آوريد. ايمان واقعي باعث مي‌شود تا توان روحي، قدرت مقابله با مشكلات و پايداري در اهداف در شما به طرز چشمگيري افزايش يابد.برچسب‌ها: به موفقیت ایمان داشته باشید

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

تفاوت بازاریابی شبکه ای (NM: Network Marketing) با شرکت های (دسیسه های) هرمی (Pyramid)

 
 
متاسفانه گاهی اوقات تا صحبت از شکل هرمی بازاریابی به میان می آید ذهن افراد خود به خود به سمت شرکتهای هرمی سابق می رود! شرکتهایی که دارایی های افراد زیادی را چپاول کرده و متاسفانه افراد زیادی را به خاک سیاه نشاندند (!) ...
از این رو با توجه به وجه ی بسیار زشتی که این شرکتهای کلاه بردار در اذهان عمومی ایجاد نموده اند، عموما این تصور اشتباه پیش می آید که از آنجایی که در سیستم بازاریابی شبکه ای (NM) نیز باز حرف از شبکه و هرم به میان می آید باز هم همان شرکتها و با همان سیستم Pyramid اینبار باز هم قصد کلاه برداری از آنان را دارند و از این رو بدون هیچ تاملی در مقابل آنها گارد گرفته و با آن مخالف بوده و چه بسا زبان به ناسزا گفتن بگشایند!
دلیل اصلی این استنباط غلط، ساختار هرمی شکل یک نتورک یا شبکه در NM است. با این حال، دلیل یاد شدهناموجه است، زیرا همه ساختارهای سازمانی یا مجموعه ای، هرمی شکل هستند. آنچه پیرامید بودن یک مجموعه یا سازمان را تعیین می کند، نه شکل آن، بلکه نحوه عملکرد آن است. 
 
 
 
دکتر دین بلک (Dean Black) در کتابش با عنوان "راهنمایی آسان فهم برای موفقیت در بازاریابی چند لایه ای (MLM)" ، هرم را اینگونه تعریف می کند: « از دیدگاهی، هر گونه سازمان یا مجموعه ای که کالا یا خدمات توزیع کند، در نهایت ساختاری به شکل هرم خواهد داشت، هرمی با لایه های متعدد که هر چه پایینتر برویم، لایه ها بزرگتر می شوند. دولت ما نیز یک ساختار هرمی چند لایه ای دارد. مدارس و کلیساهای ما نیز همینطور. همه ی تجارت های موفق، چون به توزیع محصولات و خدمات می پردازند، نهایتا شکلی هرمی به خود می گیرند»
 
 
 
در یک دسیسه هرمی، همه یا برخی از ویژگی های زیر به چشم می خورد:
1. هیچ گونه محصولات یا خدمات قانونی از سوی شرکت ارائه نمی شود. شرکت های فعال در نتورک مارکتینگ، در دراز مدت، حقوق، پورسانتها و پاداش های مشنریان فعال را از محل سود حاصل از فروش کالاها و خدماتشان می پردازند، حال اگر پای هیچگونه فروش کالا یا خدماتی در میان نباشد - چنانکه در دسیسه های هرمی اینگونه است - آنگاه پورسانت ها و پاداش ها الزاما از مجموع پول های شرکت کنندگان تامین می شود.
2. کالاها یا خدمات بسیار گرانتر از حد معمول عرضه می شوند تا پورسانت ها و پاداش های ارائه شده به شرکت کنندگان را جبران کند.
3. «مخ زنی» و «بازی پول» ویژگی های بارز آن هستند، به این معنی که شرکت کنندگان در پیرامید صرفا قبل از عضوگیریشان به درآمد می رسند، چرا که هیچ گونه فروش کالا یا خدمات وجود ندارد. در حالی که در نتورک مارکتینگ مشتریان فعال در حقیقت توزیع کنندگانی مستقل هستند که درآمدشان فقط از محل سود حاصل از فروش بیشتر شرکتشان تامین می شود.
4. برای شرکت کنندگان غیرممکن است که به لحاظ موقعیت و درآمد از بالاسری خود پیشی بگیرند. اما در نتورگ مارکتینگ پایین دستی ها قادرند به لحاظ موقعیت و درآمد از بالاسری هایشان پیش بیفتند.
5. عدم داشتن مجوز قانونی از مراجع دولتی و قانون گذاری کشور
 
منبع: کتاب رموز موفقیت در بازاریابی شبکه ای (نویسنده: ه.ه. کوئک ، انتشارات ذهن آویز)
 
برخی از مهمترین تفاوت های این دو سیستم به نقل از سایت وزارت صنعت و معدن
 
بازاریابی شبکه ای دسیسه های هرمی یا شبه هرمی
 
دارای پروانه کسب                                         //////                                               بدون مجوز
نظارت دقیق توسط دولت و پلیس                     //////                                               عدم وجود نظارت
پرداخت مالیات                                            /////                                                 عدم پرداخت مالیات
پورسانت دهی در سیستم بانکی کشور         /////////                                   فعالیت خارج از سیستم بانکی کشور و خروج ارز
وجود کالا و محصول جهت فروش                    ////////                                    عدم وجود کالا و یا کالای بسیار گرانتر از قیمت واقعی
عضویت و شروع به کار رایگان                       ///////                                    حق عضویت اجباری
بی اهمیت بودن سطح شما در شبکه          ////////                                     هر چه بالاتر، پورسانت بیشتر!
همه چیز بستگی به تلاش شما دارد              /////////                                   فقط زودتر از بقیه وارد سیستم شوید!


برچسب‌ها: تفاوت بازاریابی شبکه ای (NM: Network Marketing) با شرکت های (دسیسه های) هرمی (Pyramid)
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

نگرش، اعتقاد، تعهد و آرزو لازمه های موفقیت در بازاریابی شبکه ای

نگرش، اعتقاد، تعهد و آرزو لازمه های موفقیت در بازاریابی شبکه ای
 
 
 
برای موفقیت در هر امز خطیر، خواه تجارت باشد خواه هر چیز دیگری، اساس تعالی و پیشرفت در آن نگرش، اعتقاد، تعهد و میل شدید است. اینها پیش نیازهای هر موفقیتی هستند که ریشه در درون دارند و شما بر آنها نفوذ و کنترل دارید. در نهایت تصمیم با شماست، اگر لخواهید در جهت رویاها و اهدافتان تغییر کنید.
 
نگرش:
برای نیل به موفقیت در نتورک مارکتینگ، حتما می بایست شما واجد چند نگرش حیاتی در خود باشید. آنها عبارتند از ذهنیت مثبت، قدرشناسی، تواضع، آموزش پذیری و کار گروهی.


برچسب‌ها: نگرش اعتقاد تعهد و آرزو لازمه های موفقیت در بازاریابی شبکه ای

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

بازاریابی شبکه ای چیست؟

بازاریابی شبکه ای چیست؟

از جمله تمایلات روزافزون در دنیای کنونی، میل به داشتن شغلی است که افراد در آن صاحب کار خود باشند. وقتی که صاحب کار خود باشید، می توانید تصمیم بگیرید: 
 
1. کجا کار کنید. 
2. با چه کسی کار کنید. 
3. چگونه کار کنید. 
4. چه زمانی کار کنید. 
 


برچسب‌ها: بازاریابی شبکه ای چیست؟

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

تعهد بال دوم برای موفقیت

تعهد

منظورما از تعهد در اين مرحله تعهد به دو چيز است:

 الف) تعهد به اهداف

ب) تعهد به خود تجارت

يكي از مهمترين اركان موفقيت در هر كاري متعهد بودن به هدف تعيين شده برايانجام آن كار مي‌باشد. مي‌توان گفت هدف و تعهد دو بال هر انسان در مسيررشد و تكامل مي‌باشد بنابراين متعهد بودن به هدفهاي تعيين شده براي كسبموفقيت و پيشرفت در اين تجارت بسيار لازم و ضروري مي‌باشد.برچسب‌ها: تعهد-موفقیت- پیروزی

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

10 اشتباه رایج که باعث می شود نتوانید به اهداف واقعی زندگی تان برسید

10 اشتباه رایج که باعث می شود نتوانید به اهداف واقعی زندگی تان برسید

چقدر هیجان دارید که امسال بگذرد و سال جدید آغاز شود, من پاسخ های مختلفی را می شنوم. برای برخی, این موقع سال اضطراب به ارمغان می آورد, برای برخی دیگر امید, و برای برخی دیگر, حس بازگشت به خانه اول, قطعنامه سال جدید” (نگاهی متفاوت). همه می دانند که تصمیمات سال جدید نقش عمده ای در طی سال آینده بازی می کنند, و فشارهای ناگفته ای برای”‘تغییر روش هایی که می دانید دیگر کار نمی


کنند” وجود دارند.برچسب‌ها: 10 اشتباه رایج که باعث می شود نتوانید به اهداف واقعی زندگی تان برسید

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

چگونه هدف تعیین کنیم ؟

چگونه هدف تعیین کنیم ؟

قبل از اینکه به این سوال بپردازیم که چگونه هدف تعیین کنیم بهتر است بدانیم که اهداف می توانند خیلی ساده و ابتدایی و یا خیلی سخت و پیچیده باشند، هرچقدر بتوانیم اهداف را ساده تر کنیم و آن را به بخش های کوچکتر تقسیم کنیم، به همان میزان امکان رسیدن به آن راحت تر خواهد بود.

در ادامه می خواهیم هدف گذاری به روش آقای برایان تریسی را بررسی کنیم، این نوع هدف گذاری بسیار ساده بوده و با کمی تلاش می توانید به راحتی در آن مهارت کسب کنید، می توانیم از این روش در ۷ حوزه زیر هدف گذاری کنیم:

۱- شغل، کسب وکار
۲- مادی و مالی
۳- خانواده
۴- جسمی
۵- معنوی
۶- تفریحی
۷- اجتماعی
ممکن است موارد دیگری هم به ذهنتان برسد اما در کل می توانیم اکثر اهداف را در این ۷ حوزه خلاصه کرد.برچسب‌ها: چگونه هدف تعیین کنیم ؟

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

روشهای تعیین هدف زندگی و دست یابی به آن

روشهای تعیین هدف زندگی و دست یابی به آن

آیا کنترل زندگیتان در دستانتان است یا با شانس زندگی می کنید؟

اینکه چه می گویید مهم نیست، اینکه چه کاری می کنید مهم است!

یاد بگیرید چطور زندگی هدفمندتری داشته باشید!

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا اینجا هستید؟ منظورم این است که اگر هدفی نداشته باشید، پس چرا باید زندگی کنید؟

بین میلیون ها اسپرم شما تبدیل به انسان شدید. پس حتماً باید به دلیلی به این دنیا آمده باشید. بنابراین قطعاً برای زندگیتان هدفی دارید، اینطور نیست؟

یافتن هدف زندگیبرچسب‌ها: روشهای تعیین هدف زندگی و دست یابی به آن

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

كار در خانه - كار در منزل - گامهايي تا ايجاد كسب و كار در خانه

كار در خانه - كار در منزل - گامهايي تا ايجاد كسب و كار در خانه

چه عالی! ایجاد کسب و کار در خانه... تصور روزهایی در خانه و پاسخ به تلفن‌های کاری در حالیکه شما لباس‌های راحتی به تن دارید به همراه تولید رو به افزایش محصولاتتان.

اما به زودی تمایز میان زندگی و کار از بین خواهد رفت. شما قبل از اینکه برنامه کاری‌تان را شروع کنید باید لباس‌ها را در ماشین لباسشویی بریزید. در یک ساعتی که به انجام ملاقات‌هایتان باقی مانده است چه باید کنید؟ آیا باید کتاب‌هایتان را در قفسه بگذارید و یا آشپزخانه را تمیز کنید و فراموش نکنید که به مشتری‌هایتان تلفن کنید پیش از اینکه لانه سگتان را تمیز کنید.

به دنیای واقعی ایجاد کسب و کار در خانه خوش آمدید: حواس‌پرتی‌های پیش‌بینی نشده، فقدان یک برنامه زمان‌بندی نشده و گاهی اوقات فقدان هویتی قابل مشاهده. اما رویاپردازی‌هایتان را برای ایجاد کسب و کار در خانه هرگز رها نکنید! با جایگزین کردن چند ایده ساده شما قادر خواهید بود سود خوبی را از کسب و کار در خانه بدست آورید.

براساس تجربیاتی که خود شخصاً کسب کرده‌ام و یا دوستان و شرکایم آن را ارایه نموده‌اند، ۱۰ راه ساده را برای کمک به شما در راه اندازی کسب و کار در خانه نشان می‌دهم.برچسب‌ها: كار در خانه - كار در منزل - گامهايي تا ايجاد كسب و كار در خانه

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

نتورک مارکتینگ چیست؟ و از کجا شروع شده است؟

«از صفر شروع کنید»

بااین جمله روز اول فعالیتتان را در شبکه سازی حرفه ای شروع کنید، چه تازه به یک شبکه پیوسته اید، چه بیست سال است که با یک شرکت همکاری می کنید.

از صفر شروع کنید

از شما می خواهم از صفر شروع کنید. در طول دوازده ماه آینده، قرار است از این مطالب به عنوان راهنما و منبع الهام خود استفاده کنید. اگر نخواهید یا آماده نباشیداین تعهد شخصی را قبول کنید، این مطالب را همین حالا کنار بگذارید و زمانی آن را بخوانید که خالی از انکار باشید. این مطالبی نیست که فقط تکه هایی از آن را گلچین کنید و به سرعت به سوی ثروت پیش بروید. برای این که منصفانه با آن برخورد کنیم، باید تظاهر کنید که شما یک دانشجوی جدید و در حال مطالعه ی موضوعی هستید که تا به حال در مورد آن چیزی نخوانده اید.در غیر این صورت از نظر ذهنی با نظراتی که فکر می کنید همین حالا آن ها را می دانید، جدل خواهید داشت و آن وقت روش دیگری را انتخاب می کنید، چون با آن ها احساس راحتی بیشتری می کنید. پس بیایید از صفر شروع کنیم.برچسب‌ها: نتورک مارکتینگ چیست؟ و از کجا شروع شده است؟

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

چرا شرکت ها این روش را برای فروش محصولاتشان انتخاب می کنند؟

چرا شرکت ها این روش را برای فروش محصولاتشان انتخاب می کنند؟

به چند دلیل:

اول اینکه هزینه تبلیغات کم می شود چرا که مردم به صورت شفاهی محصولات را به هم معرفی می کنند. هزینه یک دقیقه تبلیغ تلویزیونی واقعاً سرسام آور است. بطوری که بیشتر شبکه های رادیویی یا تلویزیونی اصلی ترین منبع درآمدشان آگهی­ هاست.

دوم آنکه توزیع و پخش محصول به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

سوم آنکه یک جریان مثبت نقدی برای شرکت ایجادمی شود. در حالت عادی تولید کننده ها کالا را معمولاً به صورت امانی در اختیار عامل توزیع قرار می دهند تا پس از فروش، سهم تولید کننده را پرداخت کنند در حالی که در بازاریابی شبکه ای تولید کننده اول دریافت نقدی دارد و بعد جنس را توزیع می کند.

به نظر شما Network Marketing در ایران چه تأثیر مثبتی می تواند داشته باشد؟

اولاً  موجب ترویج فرهنگ بازاریابی در کشور می شود. ثانیاً می تواند باعث توسعه فرهنگ کار سازمانی و جمعی شود که در کشور ضعیف است. در ادبیات مدیریت معمولاً پیشنهاد می شود افراد کارآفرین مدتی به شغل بازاریابی بپردازند تا بتوانند بر ضعف های درونی خود غلبه کنند و از شکست یا جواب منفی نهراسند.

پدیده نتورک مارکتینگ می تواند علاوه بر منافع زیادی که از جمله کاهش هزینه ها و افزایش فروش است از طرف دیگر با توجه به جمعیت زیاد ِ جوانان بیکار در ایران نقش مفیدی در اشتغال داشته و زمینه های توسعه دانش بازاریابی که در کشور ضعیف است فراهم شود.

واقعیت این است که دنیا را بازاریاب ها اداره می کنند.اگر شما بهترین جنس را داشته باشید ولی قادر نباشید که آن را به شیوه ای مناسب به مشتریان معرفی کنید. چه فایده ای را خواهد داشت؟

مطمئناً هیچ.

منبع:گروه آموزش مدیرموج سوم09120386147

 

 برچسب‌ها: چرا شرکت ها این روش را برای فروش محصولاتشان انتخاب می کنند؟
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

قانون ۹۰-۹۰-۱

قانون ۹۰-۹۰-۱

 

قانون ۹۰-۹۰-۱ به شما کمک میکند اهداف بزرگتان را بدست آورید
همه ی ما رویاهایی برای بدست آوردن داریم… رویاهایی که وقتی چشمانمان را می بندیم و به آنها می اندیشیم ، وقتی خودمان را میبینیم که به خواسته مان رسیدیم؛ لبخندی بر لبانمان می نشیند…
رویای شما شاید راه اندازی یک کسب و کار باشد، ترفیع گرفتن در شرکت، فروش بیشتر، خرید خانه، قبولی در دانشگاه و هرچیز دیگری که باشد، یک مشکل به صورت مشترک در بین همه ما وجود دارد : زمان کافی برای انجام آن نداریم…
مشکل از جایی شروع می شود که همین که میخواهیم شروع کنیم در مسیر اهدافمان فعالیت کنیم، انواع فعالیت های جانبی شروع می شوند که اجازه نمیدهند ۱۰۰% بر روی کارمان تمرکز کنیم، از چک کردن انواع ایمیل های بی محتوا تا چک کردن شبکه های اجتماعی و خرابی خودرو و … مسائل دیگری که وقت و تمرکز را از ما میگیرد.

اما یک خبر خوب؛
مهم نیست چقدر سرتان شلوغ باشد، شما میتوانید رویایتان را بدست آورید اگر بخواهید – برای این منظور یا اهداف مشخصی دارید (این مطلب را بخوانید) یا سیستم دارید (این مطلب را بخوانید) در هر صورت یک برنامه برای بدست آوردنش باید داشته باشید.
اخیرا، Robin Sharma نویسنده کتاب “راهبی که اتومبیل فراری اش را فروخت” برنامه ای پیشنهاد داده که برای مدیران فروش شرکتش اجرا کرده و توانسته فروش آنها را ۵ برابر کند. این برنامه رابین شارما برای بدست آوردن اهداف و رویاهایتان در هر شرایطی کاربرد دارد.
رابین نام آنرا قانون ۹۰-۹۰-۱ گذاشته و درباره آن میگویید:
” من توانستم به کمک این قانون کسب و کارم را راه اندازی کنم، بعدها که به کمک قانون ۹۰-۹۰-۱ توانستم فروش مدیران فروش شرکتم را ۵ برابر کنم واقعا به قدرت آن پی بردم… اگر این برنامه برای یک مجموعه با انواع تیپ افراد کار کرده مطمئنا برای شما نیز موثر خواهد بود… “
بنابراین اگر دانشجو هستید و میخواهید معدل این ترم تان بالای ۱۷ باشد، فروشنده هستید و میخواهید این فصل فروشتان را ۵ برابر کنید، علاقه مند هستید کسب و کارتان را راه اندازی کنید و … میتوانید از قانون ۹۰-۹۰-۱ استفاده کنید و هرآنچه را که رویایتان است، بدست آورید.
استفاده از این قانون به شما کمک میکند تمرکزتان حداکثر شود و زمانی که شروع به فعالیت میکنید کاملا متمرکز بر کارتان باشید و راندمان کاری تان به بیش از ۱۰۰% افزایش پیدا کند.

قانون ۹۰-۹۰-۱ چیست؟
قانون ۹۰-۹۰-۱ خیلی ساده است، اما اجازه ندهید ساده بودن درک آن باعث دست کم گرفتن قدرت آن شود. این قانون که توسط رابین شارما کشف شده و برای خودش و شرکتش نتیجه فوق العاده ای داشته به شرح زیر است :
برای ۹۰ روز بعد، ۹۰ دقیقه شروع کارتان را به مهم ترین هدفتان اختصاص دهید.
تمرکز حداکثر و عوامل پرت شدن حواس حداقل باید باشد. فقط پروژه مورد نظر را تمام کنید.
یعنی اینکه :
هر زمانی که تصمیمتان را گرفتید از قانون ۹۰-۹۰-۱ پیروی کنید، ۹۰ روز (۳ ماه – ۱ فصل) را مشخص میکنید بر روی تقویم، سپس هر روزی اولین ۹۰ دقیقه اول روزتان یا ۹۰ دقیقه شروع کارتان را به مهم ترین هدفی (فقط ۱ هدف میتوانید مهم ترین باشد) اختصاص میدهید و در جهت انجام آن فعالیت میکنید. یعنی فقط ۹۰ دقیقه، تلفن همراهتان را در حالت بی صدا قرار دهید، از باز کردن ایمیل ها خودداری کنید، از صحبت کردن های بی جهت برای گذران وقت با همکاران و دوستان اجتناب کنید و مطمئن و شوید ۱۰۰% متمرکز بر هدفتان هستید.
سپس، هرآنچه که هدفتان باشد، خواسته تان باشد و یا ایده اصلی تان باشد که در جهت آن میخواهید فعالیت کنید، به مدت ۱ ساعت و نیم بر روی آن متمرکز باشید.
این کار را به مدت ۳ ماه هر روز انجام دهید (شاید عجیب باشد، اما فوق العاده کاربردی و ساده تر از چیزی است که تصور میکنید) تا تاثیرات شگفت انگیز آنرا ببینید.
برای مثال اگر فروشنده هستید، به مدت ۳ ماه، هر روز، بین ساعت مشخصی که مشتریانتان در محل کارشان حاضرند، به مدت ۱٫۵ ساعت مرتب، بدون وقفه و بدون هیچگونه وقت تلف کردنی شروع کنید به زنگ زدن به مشتریان و پیشنهاد خرید دادن… فقط ۳ ماه، هر روز به مدت ۱٫۵ ساعت ! اصلا سخت نیست ، اما تعجب خواهید کرد چقدر مفید است.
بعدها میتوانید برای کارهای مختلف با اهداف مختلف، این قانون را به ۳۰-۳۰-۱ یا ۴۵-۴۵-۱ تغییر دهید.
برای مثال، اگر میخواهید کسب و کاری را راه اندازی کنید، میتوانید این قانون را به ۱۲۰-۱۲۰-۱ تغییر دهید تا فقط روزی ۲ ساعت فعالیت با تمرکز بالا، به مدت ۴ ماه، به شما کمک کند کسب و کارتان را خیلی زودتر از زمانی که فکر میکنید راه اندازی شودبرچسب‌ها: قانون ۹۰-۹۰-۱
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

تغییر الگوهای ذهنی یا پارادایم شیفت

– باید پارادایم شیفت بشی؟
– امروز جلسه اموزش پاردایم شیفت داریم .
– باید پارادایم بزنی .
– پسر امروز یه چیزی دیدم پارادایم زدم.

به نظرم جمله های بالا و امثال اون برای تعداد زیادی از ماها خیلی آشناست . تعداد زیادی از اون هارو هروز یا می شنویم و یا استفاده می کنیم ) احتمالا خیلی هم احساس خفن بودن می کنیم ( و یکی از ارکان اصلی بیزینس ما شده. جلساتی برگذار می کنیم و می خوایم به افراد یاد بدیم که خوب از امروز باید جوره دیگه ای فکر کنی. از امروز باید بفهمی که تو خیلی خفنی و ساخته شدی که یه میلیاردره خفن بشی .برچسب‌ها: تغییر الگوهای ذهنی یا پارادایم شیفت

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

شهامت رویا پردازی داشته باشید

شهامت رویا پردازی داشته باشید

 

فرض کنید که قرار است سه آرزوی شما برآورده شود…
چه آرزوهایی خواهید داشت؟
هیجان بیشتر؟ ماجراجویی بیشتر؟ آزادی بیشتر؟
پول بیشتر؟ زمان بیشتر؟
تفریح بیشتر؟
تنها محدودیتی که برای آنچه می توانیم در زندگی داشته باشیم وجود دارد، محدودیت قوه ی تصور ماست. همه افراد کامیاب از یک رویا شروع می کنند. از دانشمندی که کشفِ پزشکی کرده و جان میلیونها نفر را نجات می دهد گرفته تا ورزشکاری که بر موانع غلبه کرده و رکورد جهانی را می شکند.برچسب‌ها: شهامت رویا پردازی داشته باشید

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

تجارت و سازمان فروش من

اکنون که ورودی گرفته اید و تعداد آنها آرام آرام افزایش می یابد، این سوال را از خود بپرسید که چگونه می توانم به اعضای زیر مجموعه ی خود برای رشد سازمانم کمک کنم ؟ با سازمان و مجموعه خود وقت صرف کنید و با آنها بنشینید و پا شوید و آنها را همراه خود به جلسات مختلف ببرید و اجازه بدهید آنها کم کم آموزش دادن و در دست گرفتن جلسات و برگزاری و هدایت آنها را بیاموزد.

پس می بایست :برچسب‌ها: تجارت و سازمان فروش من

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

۲۰ روش ثابت شده برای رسیدن به بهترین موقعیت در نتورک

همانند یک بازاریاب شبکه ای برجسته بیاندیشید تا یک بازاریاب شبکه ای برجسته باشید. درصورتی که نمونه های ذهنی و فکری یک بازاریاب برجسته را بپذیرید و قبول کنید , می توانید با قدرت هر چه تمام تر , دوره زمانی لازم برای تبدیل شدن به یک بازاریاب برجسته تسریع بخشید، زیرا منطقی ترین روش یادگیری شیوه آزمایش و خطاست .

در اینجا بیست روش و نکته ثابت شده برای رساندن شما به بهترین موقعیت آورده شده است :

۱-یک دلیل بزرگ و مهم برای خود بیاورید که چرا می خواهید یک بازاریاب برجسته شوید؛ دلیلی که واقعا اصل قضیه و مطلب را برای شما عنوان کند و اجازه دهید نیروی محرک روزانه شما باشد و مانند چوبی که برای افروختن آتش در درون خود نیاز دارید , از آن استفاده کنید .برچسب‌ها: ۲۰ روش ثابت شده برای رسیدن به بهترین موقعیت در نتورک

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

ویژگی نتورکر موفق ( فوق ستاره )

ویژگی نتورکر موفق ( فوق ستاره ) قسمت اول

 

۱- با تمام وجود به کار خود مشغول شوید. ( هرچه را با عشق انجام دهی، تاجی از موفقیت بر سر دارد )

آدمهای بزرگ را دل مشغولی هایشان بزرگ کرده است. اینکه غالب کارهایی که شما انجام می دهید چیست و اینکه فکر غالب شما چیست تعیین می کند که چه کسی هستید و چه میکنید. برای موفقیت در هر کاری تمرکز لازم است. تمرکز شما باید به نوعی باشد که هرگز شکست راهی برای پیروزی بر شما پیدا نکند. تمرکز یعنی قربانی کردن دیگر کارها.

شما باید در هر کاری که انجام می دهید حضور داشته باشید! حضوری قلبی، جسمی و فکری. اگر در کاری که انجام می دهید واقعا حضور داشته باشید می توانید از کارتان شاهکاری بسازید. دل و جانتان باید در یک مسیر باشد. جسم و فکرتان باید در یک مسیر باشد. اصطلاحی هست که می گوید: وقتی کرواتت رو می بندی فقط کرواتت رو ببند!!! تمرکز به نوبه ی خود مراحل و لول های گوناگونی دارد و شما برای ۱۰۰% موفقیت، باید ۱۰۰% تمرکز داشته باشید. 

با تمرکز، شاهکارها را به نمایش می گذارید. متمرکز شدن روی فعالیتی خاص، کلید دست یابی به موفقیت است. شما نمی توانید در یک لحظه دو خرگوش را دنبال کنید. هنر مدبر بودن و موفق بودن، هنر دانستن این موضوع است که به چه موضوعاتی توجه نکنیم. وقتی با تمام وجود حرکت می کنید، کم کم به سرعتی دست می یابید که برای دیگران غیر قابل باور است. شما تا زمانی که با قلبتان کار می کنید موفق هستید. اگر این کار همانی است که باید باشد پس شما هم همانی باشید که باید باشید. برچسب‌ها: ویژگی نتورکر موفق ( فوق ستاره )

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

دلایل کارآیی بازاریابی شبکه ای

دلایل کارآیی بازاریابی شبکه ای 

ویژگی اول :
حتی در کشورهایی که به لحاظ اقتصادی قوی هستند، بسیاری از مردم نیازمند درآمد اضافی اند . 
تاد اسمیت ، بازاریاب شبکه ای شرکت رِکسال شوکیس اینترنشنال که فروشنده ی انواع محصولات بهداشتی و غذایی است ، در این باره می گوید : « بیشتر مردم چون درآمد بخور و نمیری دارند ، نمی توانند چیزهایی را که واقعا دوست دارند بخرند یا بچه هایشان را ه دانشگاه بفرستند ؛ و از آنجایی که شغل تمام وقتشان جوابگوی نیازهایشان نیست ، در کنار آن به تجارت پاره وقت بازاریابی شبکه ای هم مشغول می شوند . ریسک این کار پایین است پ پتانسیل درآمدش بسیار بالا. از این رو همیشه نیاز به بازاریابی شبکه ای وجود خواهد داشت .»

 برچسب‌ها: دلایل کارآیی بازاریابی شبکه ای

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]

۲۰ دلیل که بازاریابی شبکه ای کسب و کار قرن ۲۱ است

 

 

اگر به تازگی وارد بازار کسب وکار شده‌اید، مخصوصاً این‌که وارد کسب و کار بازاریابی شبکه ای شده‌اید، باید به شما “خوش آمد” گفت. راه درست را انتخاب کرده‌اید. ما قویاً بر این باوریم که ایجاد یک کسب و کار بازاریابی شبکه ای ، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید با صرف پول و زمان‌تان در دنیای اقتصاد امروز، انجام دهید.

بازاریابی شبکه ای

برای این‌که واقعاً در دنیای بازاریابی شبکه ای موفق باشید، مهم است بدانید چرا باید این زحمت را به خود بدهید. حقیقت این است که این کار، تا زمانی که کسب و کار ایجاد شود، زمان، تلاش و انرژی از شما می‌طلبد. اما برای اغلب مردم این سوال پیش می‌آید که با توجه به اینکه در موقعیتی که اکنون قرار دارند و کاملاً راحت اند، پس چرا باید خود را به زحمت بیاندازند؟

در ادامه، ۲۰ دلیل آورده می‌شود که بیان می‌کند چرا باید همین الان یک کسب و کار بازاریابی شبکه ای برای خود آغاز کنید و چرا این کار یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

 برچسب‌ها: ۲۰ دلیل که بازاریابی شبکه ای کسب و کار قرن ۲۱ است

ادامه مطلب
[ ] [ ] [ مجید09104509998 ]
[ ]